• Dziś Światowy Dzień modlitw o powołania. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w całym kościele Tydzień Modlitw o powołania do służby Bogu i ludziom. Dziękując za kapłanów módlmy się, aby stawali się coraz bardziej kapłanami według Serca Jezusowego. Będziemy także prosić Jezusa Dobrego Pasterza o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu, szczególnie z naszej parafii.
 • Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane codziennie o 1730, a w niedziele o 1530. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 • W poniedziałek (09.05) przeniesiona z 8 maja liturgiczna uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
 • W czwartek (12.05) o godz. 1600 zapraszam dzieci na próbę liturgiczną przed Uroczystością Pierwszej Komunii Św.
 • W piątek (13.05) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, możliwość spowiedzi odbędzie się od godz. 1630 do 1730.
  W tym dniu odprawimy pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je w tym roku wcześniej /o zmienionej porze/ o godz. 1730 nabożeństwem majowym, o godz. 1800 Msza św. koncelebrowana, po niej procesja Maryjna i różaniec fatimski w intencjach, które przyniosą uczestnicy i zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 • W sobotę (14.05) święto św. Macieja, Apostoła.
 • Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty mieszkańcom i parafianom z rejonu XIII „Izdebnik pod Brzezina” oraz za troskę o czystość rodzinom z domów: paniom Agnieszce Mądrala, Danucie Radoń, Martynie Matuła, Krystynie Matuła, Cecylii Stręk z dziećmi Aleksandrą i Adrianem oraz panom Józefowi Rymarczyk i Antoniemu Radoń. Na przyszły tydzień tę troskę powierzam dobrym parafianom z ostatniego XIV rejonu „Koszary”.
 • W dniu dzisiejszym w Domu Strażaka w Izdebniku od 900 do 1300 będzie można oddać krew i uczestniczyć w zbiórce zabawek dla małych pacjentów szpitala w Prokocimiu z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka.
 • Po ostatniej Mszy św. o godz. 1700 zapraszam wszystkich członków należących wcześniej i obecnych, na spotkanie Rady Parafialnej.
 • Przy wyjściu z kościoła za ostatnimi ławkami można sobie nabyć i poczytać bezpłatny miesięcznik „Dobrych nowin”.

  Ogłoszenia, o które poproszono:
 • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Biertowicach stara się o pozyskanie środków finansowych na zakup nowego Średniego Samochodu Bojowego. Dotychczas użytkowany ma już 49 lat. Wysłużony i wielokrotnie remontowany nie daje gwarancji skutecznego podjęcia akcji w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Nasza jednostka już od trzech lat stara się o zakup nowocześniejszego sprzętu, do chwili obecnej udało się zebrać 70% kwoty wymaganej do zakupu nowego wozu strażackiego. Brakujące 30% to blisko 280 tyś. zł.

  Na bieżąco składane są wnioski o dotacje w projektach ogłaszanych przez instytucje rządowe, jak do tej pory nie ma gwarancji pozytywnego rozpatrzenia w wymaganej wysokości. Dlatego też nasi strażacy zwracają się ponownie o wsparcie finansowe tego przedsięwzięcia.

  W najbliższą niedzielę 15 maja 2022 r. druhowie po każdej Mszy św. przeprowadzą zbiórkę przed kościołem parafialnym. Każda wpłata przybliża nas do zakupu samochodu i już dzisiaj za wszelką hojność i okazane wsparcie serdecznie dziękują.

 • Urząd Miejski w Sułkowicach przypomina, że 30 czerwca 2022 r. upływa termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, dotyczącej posiadanego źródła ogrzewania. Obowiązek wypełnienia deklaracji spoczywa na każdym właścicielu budynku mieszkalnego oraz właścicielach lokali użytkowych. Brak terminowego złożenia deklaracji będzie skutkował karami pieniężnymi. Deklarację można złożyć online poprzez skrót - portal ZONE (dla osób posiadających elektroniczną skrzynkę podawczą) lub w formie papierowej osobiście w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach lub poprzez wysłanie deklaracji pocztą do urzędu. Szczegółowe informacje można uzyskać u gminnego ekodoradcy.

  Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki patroni Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień.

  Niech Maryja, którą wychwalamy w tym miesiącu słowami Litanii Loretańskiej wyprasza nam, byśmy wypełniali przykazanie miłości Boga i bliźniego przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę. Szczęść Boże.

Myśl

Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim. | ks. Piotr Pawlukiewicz

113836
Dzisiaj: 26
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 539