• Serdecznie zapraszam na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane codziennie o 1730, a w niedziele o 1530.
 • W poniedziałek (16.05) – święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, głównego patrona Polski.
 • W piątek (20.05) – z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
 • W przyszłą niedzielę (22.05) po Mszy św. z godz. 1000 spotkanie informacyjne i porządkowe rodziców dzieci klasy II i III przed Pierwszą Komunią św. i Rocznicą Komunii świętej.
 • Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział w miniony piątek (13.05) w licznym nabożeństwie fatimskim, dziękuję dziewczynkom za sypanie kwiatów w procesji Maryjnej. Dziękuję młodzieży z klasy VI za niesienie figurki Matki Bożej, dziewczętom za udział „dzieci fatimskich” w nowych uszytych strojach oraz pewnej naszej parafiance za ich ufundowanie i uszycie.
 • Pragnę podziękować za pozytywny dział w zaproszeniu i przybycie na spotkanie Rady parafialnej w sprawach bieżących i gospodarczych, tych nie przybyłych, nieobecnych - zaproszenie do nich nadal aktualne.
 • Bardzo dziękuję p. Maciejowi Michalskiemu oraz Firmie „MM Bau” za szybkie i solidne przymocowanie dachu kościelnego i wymianę śrub zabezpieczających po wcześniejszych szkodach i wichurach.
 • Serdecznie dziękuję p. Pawłowi Małysie mieszkającemu poza naszą miejscowością za podjęcie posługi organisty w naszej parafii na czas nieograniczony, za jego pozytywne obopólne zaakceptowanie miejsca i czasu oraz instrumentu muzycznego. My życzymy mu wszelkiej pomyślności i radości z wykonywanej pracy.
  „Panie organisto śpiewaj nam i nie żałuj głosu, bowiem twoje pieśni radość nam przyniosą. Dziękujemy tobie za grę i śpiewanie, które w naszych sercach jak najdłużej, na zawsze zostanie”.
 • Dziękuję za troskę o czystość naszego Kościoła mieszkańcom i parafianom z ostatniego XIV rejonu „Koszary”, za ich posprzątanie placu wokół Kościoła po dzieciach sypiących kwiaty w piątkowej „procesji fatimskiej” i ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii. W nadchodzącym tygodniu troskę o Kościół powierzam mieszkańcom rejonu I tzn. „Za Górą”.

  Ogłoszenia, o które poproszono:
 • Nasza Ochotniczej Straży Pożarnej stara się o pozyskanie środków finansowych na zakup nowego Samochodu Bojowego. Dziś druhowie po każdej Mszy św. przeprowadzą zbiórkę przed kościołem parafialnym - za okazane wsparcie serdecznie dziękują.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, ze w dniu 15 maja /czyli dzisiaj/ mija termin zapłaty II raty podatku od gruntów i nieruchomości.
 • Sołtys wsi będzie przyjmował podatek jutro w poniedziałek (16.05) w Strażnicy OSP w godz. 1600 - 1700.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń „CIS" w Harbutowicach oraz OSP Harbutowice zapraszają na uroczystą Mszę Świętą, która odprawiona zostanie w 251 rocznicę bitwy lanckorońskiej przy konfederackich grobach i kapliczce św. Michała w Lesie Groby w niedzielę, 22 maja 2022 r. o godz. 1330. Po liturgii piknik dla uczestników.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach przypomina, że 30 czerwca 2022 r. upływa termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, dotyczącej posiadanego źródła ogrzewania. Obowiązek wypełnienia deklaracji spoczywa na każdym właścicielu budynku mieszkalnego oraz właścicielach lokali użytkowych. Brak terminowego złożenia deklaracji będzie skutkował karami pieniężnymi. Deklarację można złożyć online poprzez skrót - portal ZONE (dla osób posiadających elektroniczną skrzynkę podawczą) lub w formie papierowej osobiście w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach lub poprzez wysłanie deklaracji pocztą do urzędu. Szczegółowe informacje można uzyskać u gminnego ekodoradcy.

 

Niech wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny, Królowej Różańca Świętego i naszych Patronów wyprasza nam potrzebne łaski i pomaga stawać się świadkami miłosierdzia.

Myśl

Człowiek mający wiele i pękający z pychy, bez Boga nie dostrzeże swojej śmieszności | Petrus

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045