• Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną.
 • Nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie o 1730, a w niedziele o 1530. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • We wtorek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 • W czwartek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu nasze Mamy, wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych Boże Miłosierdzie i wieczną radość.
 • W piątek (27.05) - spotkanie młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do bierzmowania w kościele o godz. 1900.
 • W sobotę (28.05) – od godz. 900 do 1030 spowiedź dla dzieci I komunijnych i ich rodzin.
 • W przyszłą Niedzielę (29.05) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym też dniu w naszej parafii dodatkowa Msza św. o godz. 1130 z racji Uroczystości Pierwszej Komunii św. Modlimy się aby, te dzieci na całe życie ukochały Jezusa Eucharystycznego.
 • Dziękuję za troskę o czystość naszego kościoła, za jego posprzątanie na dzisiejszą Eucharystię oraz ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii mieszkańcom rejonu I tzn. „Za Górą”. Dziękuję za kwiaty wczorajszym nowożeńcom.
 • Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za gruntowne posprzątanie naszej świątyni i porządki wokół niej. Za tydzień zapraszam na dalszą część jej udekorowania.
 • Już dziś pragnę poinformować, że w niedzielę 12 czerwca 2022 r. za 3 tygodnie nie będzie Mszy św. o godz. 1000 tylko o 1100 - odbędzie się wówczas Złoty Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich naszego rodaka – ks. Antoniego Sławińskiego – sercanina. W tym samym dniu swoją 55 rocznicę święceń będzie przeżywał wspólnie na Mszy św. brat, ks. Kazimierz Sławiński. Polecamy księży Jubilatów modlitwie wszystkich Parafian.
 • Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w tych Uroczystościach i bardzo proszę o włączenie się i czynne zaangażowanie dzieci, w tym komunijne i rocznicowe, młodzież szkolną, Służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, Róże Różańcowe, Radę parafialną i wszystkich Parafian naszej miejscowości.
 • Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej naszej miejscowości w Biertowicach składają podziękowanie za hojność okazaną podczas zeszłotygodniowej zbiórki na zakup nowego wozu Bojowego. Złożyliśmy 11 tysięcy 566 zł i 70 groszy. Nasza jednostka jest bardzo mile zaskoczona zainteresowaniem i troską podniesienia bezpieczeństwa w naszej wiosce. Podziękowanie składają staropolskim serdecznym – Bóg zapłać.

  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, szczęśliwego nowego tygodnia, abyśmy jak najlepiej przeżywali czas naszego życia.

Myśl

Jeśli cierpienie by nie istniało, to skąd byś wiedział, czy jesteś wierzący? | Petrus

113841
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 544