Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną.
 • Nabożeństwo majowe odprawiane jest codziennie o 1730, a w niedziele o 1530. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • We wtorek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 • W czwartek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu nasze Mamy, wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych Boże Miłosierdzie i wieczną radość.
 • W piątek (27.05) - spotkanie młodzieży z klasy VIII przygotowującej się do bierzmowania w kościele o godz. 1900.
 • W sobotę (28.05) – od godz. 900 do 1030 spowiedź dla dzieci I komunijnych i ich rodzin.
 • W przyszłą Niedzielę (29.05) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym też dniu w naszej parafii dodatkowa Msza św. o godz. 1130 z racji Uroczystości Pierwszej Komunii św. Modlimy się aby, te dzieci na całe życie ukochały Jezusa Eucharystycznego.
 • Dziękuję za troskę o czystość naszego kościoła, za jego posprzątanie na dzisiejszą Eucharystię oraz ofiarę złożoną na potrzeby naszej parafii mieszkańcom rejonu I tzn. „Za Górą”. Dziękuję za kwiaty wczorajszym nowożeńcom.
 • Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych i rocznicowych za gruntowne posprzątanie naszej świątyni i porządki wokół niej. Za tydzień zapraszam na dalszą część jej udekorowania.
 • Już dziś pragnę poinformować, że w niedzielę 12 czerwca 2022 r. za 3 tygodnie nie będzie Mszy św. o godz. 1000 tylko o 1100 - odbędzie się wówczas Złoty Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich naszego rodaka – ks. Antoniego Sławińskiego – sercanina. W tym samym dniu swoją 55 rocznicę święceń będzie przeżywał wspólnie na Mszy św. brat, ks. Kazimierz Sławiński. Polecamy księży Jubilatów modlitwie wszystkich Parafian.
 • Serdecznie zapraszam i zachęcam do udziału w tych Uroczystościach i bardzo proszę o włączenie się i czynne zaangażowanie dzieci, w tym komunijne i rocznicowe, młodzież szkolną, Służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, Róże Różańcowe, Radę parafialną i wszystkich Parafian naszej miejscowości.
 • Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej naszej miejscowości w Biertowicach składają podziękowanie za hojność okazaną podczas zeszłotygodniowej zbiórki na zakup nowego wozu Bojowego. Złożyliśmy 11 tysięcy 566 zł i 70 groszy. Nasza jednostka jest bardzo mile zaskoczona zainteresowaniem i troską podniesienia bezpieczeństwa w naszej wiosce. Podziękowanie składają staropolskim serdecznym – Bóg zapłać.

  Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, szczęśliwego nowego tygodnia, abyśmy jak najlepiej przeżywali czas naszego życia.

Myśl

Ludzie nie widzą Boga, bo Mu nie ufają, ale zaledwie zaczniesz Mu ufać, będziesz Go widział | Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo