• Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Za pobożne odśpiewanie lub odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” można w dniu dzisiejszym zyskać odpust zupełny.
 • Dziś na Mszy św. o 1130 rocznica dzieci z klasy III Pierwszej Komunii Świętej.
 • W poniedziałek (06.06) drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1800. Z racji jutrzejszego Święta Kancelaria Parafialna będzie NIECZYNNA.
 • W środę (08.06) – wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
 • W czwartek (09.06) – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W sobotę (11.06) – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 • W przyszłą niedzielę (12.06) przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – w naszej archidiecezji zakończy się wówczas „okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej”.
 • Litanię /w czerwcu/ ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmawiamy w tygodniu po mszy św. wieczornej w poniedziałek, środę i piątek; we wtorek, czwartek i sobotę rano, a w niedzielę o godz. 1545 przed wypominkami i Mszą św.
 • Jak już informowałem w następną niedzielę (12.06.2022) nie będzie Mszy św. o godz. 1000 tylko o 1100 - będziemy obchodzić Złoty Jubileusz 50-lecia Święceń Kapłańskich naszego rodaka – ks. Antoniego Sławińskiego, sercanina. W tym samym dniu swoją 55 rocznicę święceń będzie przeżywał wspólnie na Mszy św. brat, ks. Kazimierz.
 • Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i Gości do udziału w tych Uroczystościach. Bardzo proszę o włączenie się i czynne zaangażowanie dzieci, w tym komunijne i rocznicowe, młodzież szkolną, Służbę liturgiczną: ministrantów, lektorów, Róże Różańcowe, Radę parafialną i wszystkich Parafian naszej miejscowości.
 • Dziękuję za udział w procesji wokół kościoła i sypanie kwiatów Chrystusowi Eucharystycznemu Martynce, uczennicy kl. I na zakończenie ostatniego nabożeństwa majowego. Dziękuje wszystkim obecnym uczestnikom za żywe świadectwo naszej wiary.
 • Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało), które będziemy obchodzić 16 czerwca 2022. Bardzo proszę o zaangażowanie się wszystkich parafian z poszczególnych rejonów o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.
 • Z dniem 31 maja p. "Zakrystianka" Barbara Sławińska ze względu na stan zdrowia po 30 latach zakończyła swoją posługę w tej parafii. Dziękujemy jej za „oddanie swego serca i czasu”, życzliwość i wszelką pomoc. Życzymy jej z Bożą pomocą błogosławieństwa i  regeneracji sił.
  Chętna i dyspozycyjna osoba z naszej parafii /mężczyzna, kobieta/, która by chciała podjąć tą pracę i posługę – mile widziana.
 • Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowym za troskę o czystość naszej świątyni, jej wystrój i duże zaangażowanie w minionym tygodniu. Na przyszły tydzień powierzam tę troskę mieszkańcom rejonu „ZA RZEKA cz. 1”.
 • Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Za tydzień do najnowszego „Gościa Niedzielnego” dołączony zostanie dodatkowy „Gość Extra” poświęcony cudom eucharystycznym w cenie 12 zł.

 

 • Ogłoszenia, o które poproszono:
 • Dziś w Centrum Kultury w Krzywaczce (budynek obok kościoła) odbywa się „Akcja krwiodawstwa", od godz. 800 do 1200.
 • Firma VALEO w Skawinie prowadzi rekrutację podjęcia pracy na produkcję i magazyn. Więcej informacji wraz z numerem telefonu w przedsionku kościoła.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza wszystkie dzieci z terenu Gminy Sułkowice do udziału w Gminnym Dniu Dziecka, który odbędzie się dzisiaj w od 1500 do 1900 na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej nr. 2 w Sułkowicach przy ul. Sportowej 51. Jest wiele atrakcji takich jak: spektakl teatralny, darmowe dmuchańce i popcorn, zabawy w strefie plastycznej, animacje i warsztaty aktorskie oraz wiele innych. Więcej informacji na załączonym plakacie w przedsionku kościoła.
 • Zespół Pieśni i Tańca Elegia, Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza do Galerii Kuźnia ul. 1 Maja 70 w Sułkowicach do oglądnięcia Wystawy Fotograficznej z Okazji Jubileuszu 80-lecia Zespołu. Wystawa czynna jest od poniedziałku do piatku w godz. 8:00 - 20:00.
 • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty +Krzysztofa Barańskiego /lat 68/. Polećmy go i naszych Zmarłych Parafian Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

  Niech w codziennej drodze przemiany naszych serc i czynienia ich na wzór serca Jezusowego towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.

Myśl

Rozum bez wiary prowadzi do pychy, a wiara bez rozumu do powierzchownej duchowości | św. Jan Paweł II

113838
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 541