• Dzisiaj o godz. 1530 zapraszam na Nabożeństwo do Serca Jezusowego i procesję eucharystyczną.
 • W Oktawie Bożego Ciała procesja wokół kościoła odbywa się bezpośrednio po Nabożeństwie czerwcowym o 1730. Zapraszam: dzieci sypiące kwiaty, dzieci dzwoniące dzwoneczkami, dzieci Komunijne, panów do niesienia baldachimu oraz wszystkich parafian.
 • Przypominam, iż w ciągu całego roku niezmiennie wszystkie nabożeństwa odbywają się przed Mszą świętą: w Wielkim Poście, w maju, w Oktawie Bożego Ciała i w październiku. Wszystkie informacje zamieszczone są na parafialnej stronie internetowej oraz na bieżąco w ogłoszeniach dużym drukiem w gablocie na tablicy informacyjnej. Wystarczy tylko przeczytać i wszystko nam wiadome.
 • W poniedziałek (20.06) – wspomnienie bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana.
 • We wtorek (21.06) – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
 • W czwartek (23.06) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Po błogosławieństwie – dzieci, które wytrwale w ciągu oktawy będą przychodziły na procesję - czekają miłe, słodkie nagrody.

  Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela została w tym roku przeniesiona na czwartek (23.06). W tym dniu przypada Dzień Ojca - zapraszam na Mszę Świętą w intencji ojców. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.
 • W piątek (24.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo o 1730 z przebłaganiem i dziękczynieniem oraz Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu wynagrodzenia można w tym dniu zyskać odpust zupełny. Z racji uroczystości nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • O godz. 900 dodatkowa Msza św. dziękczynna z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
 • Serdecznie zapraszam Dyrekcje, nauczycieli i wychowawców, a zwłaszcza dzieci i młodzież wraz z rodzicami, by podziękowały Bogu za trud całorocznej pracy i otrzymane łaski oraz prosiły o Bożą opiekę na czas wakacji.
 • Spowiedź św. dla dzieci z tej okazji w tygodniu od godz. 1700 przed nabożeństwem.
 • W sobotę (25.06) wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 • LSO /ministranci i lektorzy/ za gorliwe uczestnictwo w minionym roku szkolnym w ramach podziękowania i nagrody w tym dniu udają się na całodzienną wycieczkę integracyjną z księdzem. Wszystkie informacje dla rodziców zostaną przekazane przez zainteresowanych wyjeżdżających. W tym dniu rano Kancelaria Parafialna będzie zamknięta.
 • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystości jubileuszowych księdza Antoniego Sławińskiego oraz za przygotowanie obchodu Bożego Ciała. Dziękuję za udział w procesji i świadectwo wiary: dziękuję za przygotowanie ołtarzy poszczególnym rejonom naszej parafii, dziękuję p. Organiście i panu Bartoszowi za wspólną modlitwę i śpiew. Dziękuję Strażakom za ich udział oraz za zabezpieczenie bezpieczeństwa na drodze procesyjnej. Dziękuję całej Służbie liturgicznej ołtarza, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom z dzwoneczkami, dzieciom w strojach komunijnych i z różańcem. Dziękuję Różom różańcowym, szczególnie młodzieży klasy 6, 7 i 8 za ich widoczną żywą wiarę i duże zaangażowanie przy niesieniu figury Matki Bożej Fatimskiej, i Wam wszystkim za tak liczny i pobożny udział w procesji. Bóg zapłać.
 • Zachęcam do czytania prasy religijnej. Jest również w zakrystii nowy „GOŚĆ EXTRA”, poświęcony tajemnicy Eucharystii.
 • Przy wyjściu z kościoła można sobie nabyć bezpłatny wakacyjny dwumiesięcznik „Dobrych nowin”, szczególnie warto przeczytać o nowej błogosławionej założycielce „Żywego różańca”.
 • Ponawiam informację, iż od trzech tygodni /od 1 czerwca/ nie mamy w naszej parafii nowego kościelnego. Bardzo proszę i zapraszam chętne osoby do podjęcia tej posługi w pierwszeństwie z naszej miejscowości i parafii.
 • Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty parafianom z rejonu „ZA RZEKA cz. 2”, oraz dziękuję za troskę o czystość kościoła państwu Iwonie i Piotrowi Flaga, oraz paniom Ewie Fus, Magdalenie Rusek i Renacie Sowa. Na kolejny tydzień tę troskę powierzam dobrym parafianom z rejonu IV „ZA RZEKA cz. 3”.

  Solenizantom i Czcigodnym Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia i obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

  Dzieciom oraz młodzieży, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzę radosnych, bezpiecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji.

Myśl

Człowiek mający wiele i pękający z pychy, bez Boga nie dostrzeże swojej śmieszności | Petrus

113841
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 544