Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • Dziś 15 niedziela okresu w ciągu roku.
 • W poniedziałek (11.07) – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 • We wtorek (12.07) – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
 • W środę (13.07) – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

To również wieczór fatimski. Rozpoczynamy go w tym roku wcześniej /o zmienionej porze/ o godz. 1730 Godzinkami do Matki Bożej, o godz. 1800 Msza św. koncelebrowana, po niej procesja Maryjna i Różaniec w wypisanych intencjach, które przyniesiemy i złożymy przez Niepokalaną do Chrystusa, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Na to nabożeństwo zostaną przygotowane świece z okapnikiem.

Bardzo proszę by figurę Matki Bożej poniosły wyznaczone sobie osoby z Róż różańcowych. Serdecznie zapraszam.

 • W czwartek (14.07) – wspomnienie św. Kamila de Lellis i św. Henryka.
 • W piątek (15.07) – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.

W tym dniu przypada III piątek miesiąca:  Msza święta do Miłosierdzia Bożego, na zakończenie odmówimy Koronkę za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.

 • W sobotę (16.07) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

Okazja do spowiedzi świętej w ciągu tygodnia każdego dnia przed Mszą św.

 • W następną niedzielę (17.07) na Mszy o godz. 1000 zostanie udzielony sakramentu chrztu świętego.
 • Przypominam wszystkim, którzy są zaproszeni przez rodziców na chrzestnych iż wcześniej należy otrzymać stosowne zaświadczenie w godzinach kancelaryjnych z parafii w której obecnie się mieszka.
 • 22 maja /siedem tygodni temu/ dziękowałem rodzicom dzieci komunijnych oraz tym, którzy udekorowali tą uroczystość. Dziś bardzo proszę i ponawiam informację, aby skontaktować się między sobą by można było jeszcze usunąć zbędne elementy podekoracyjne i zabrać zainteresowanym.
 • Składam serdeczne podziękowanie za złożoną pieniężną ofiarę oraz za żywe kwiaty i sprzątanie kościoła na niedzielną Eucharystię z rejonu VI „Centrum po stronie Rzeki”: Karolince Duda, i paniom: /imiennie, alfabetycznie/ Anecie Starowicz, Alicji Stolarskiej, Cecylii Stachura, Danucie Budzowskiej, Danucie Świerk, Krystynie Birbaum, Marcie Świerk, Teresie Targosz i Wandzie Duda. Na przyszły tydzień proszę kolejnych parafian, to rejon VII  „Początek wsi „od drogi bielskiej”.

Niech Maryja, Matka Boża Szkaplerzna, otoczy nas płaszczem swojej opieki i wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy okazywali miłosierdzie bliźnim przez czyny, słowa i modlitwę.

Wszystkim życzę zdrowia, sił i pogody ducha - Szczęść Boże.

Myśl

Kiedy stoisz na krawędzi problemów, zaufaj jeszcze mocniej Bogu. On Cię złapie, gdy będziesz upadał, albo nauczy Cię latać, abyś nie spadł.