W rzeczywistości historię naszego Kościoła, nie sposób opisać bez wzmianki na temat małej, przydrożnej kapliczki, która przez wiele lat służyła mieszkańcom Biertowic, jako miejsce nabożeństw. Już od 1958 r. odbywał się tutaj odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Od 1967 r. w okresie wakacyjnym odprawiane były msze święte. Natomiast w pozostałe części roku, mieszkańcy uczestniczyli w nabożeństwach w kościele parafialnym w Sułkowicach.

KALENDARIUM:

20 X 1991 r. miało miejsce wmurowanie Kamienia Węgielnego pod Kościół w Biertowicach. Dokonał tego J.E. ks. bp Albin Małysiak.

2 VIII 1992 r. nowo wybudowany Kościół zostaje poświęcony przez J.E. ks. kard. Franciszka Macharskiego.

Do 2006 roku biertowicki kościół jest kościołem filialnym, przynależącym do parafii Najświętszego Serca Pana  Jezusa w Sułkowicach.

1 VII 2006 r. J.E. ks. kard. Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski nadaje kościołowi miano kościoła rektoralnego, a ks. Jacka Budzonia kieruje do Biertowic celem przygotowania do powstania parafii.

3 XII 2006 r. to oficjalna data powstania parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Biertowicach. Proboszczem zostaje ks. Jacek Budzoń.

Myśl

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | (Koh 7,5)

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045