• Dziś 18 Niedziela Zwykła. Jutro rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.
 • W poniedziałek (01.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguori, biskupa i doktora Kościoła.
 • We wtorek (2.08) - możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby go uzyskać należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten można uzyskać od jutra od południa. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 • W czwartek (04.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, kapłana.
 • W sobotę (06.08) – święto Przemienienia Pańskiego.
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek (4.08) od godz. 1700 okazja do spowiedzi świętej. Msza św. o godz. 1800, polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek (5.08) spowiedź od 1630. O godz. 1800 Msza św. z litanią do Najśw. Serca Jezusowego /przypominam i zachęcam do praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca/. Zmianka różańcowa po zakończonych nabożeństwach.
 • Kancelaria Parafialna w I piątki wieczorem nieczynna.
 • Serdecznie dziękuję wszystkim którzy w minioną niedzielę wsparli akcję MIWA - POLSKA na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy kwotę 1 128 zł.
 • Dziękuję za materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Składam podziękowanie za posługę i sprzątanie naszego Kościoła oraz troskę o czystość tej świątyni, za żywe kwiaty i ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję paniom z rejonu IX „Skotnica”, najmłodszej Amelce z mamą Joanną Kózka, oraz Lucynie Biela, Ilonie Łojek, Helenie Moskała i Elżbiecie Gogola. Na przyszły tydzień swoją kolejkę rozpoczyna rejon X „Nad Zakładem Komunalnym”.
 • Przypominam, iż od jutra na górnym parkingu przy kościele organizowana będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt proszę składać do środy 3 sierpnia do godz. 1400. Więcej informacji przy wyjściu z kościoła na ulotkach.
 • Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W miejscach wyznaczonych jest nowy numer miesięcznika dla najmłodszych STAŚ.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego. Szczęść Boże!!!

Myśl

Jeden jest grzech na świecie - brak MIŁOŚCI, który przejawia się w różnych formach | ks. Piotr Pawlukiewicz

113838
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 541