ul. Królewska 293
32-440 Biertowice
tel. 12-273-28-39
• Jak dojechać...
Ogłoszenia parafialne
- Dzisiaj I Niedziela miesiąca, do południa po Mszy św. wystawienie z adoracją Najświętszego Sakramentu i procesją eucharystyczną.
- Dziś niedziela w oktawie Bożego Ciała. Codziennie do czwartku o godz. 1700 Msza św., po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam w te dni dzieci sypiące kwiaty, do udziału w tych procesjach zapraszam wszystkich parafian.
- W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek (8.06) – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
- w czwartek (11.06) – wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Zakończenie oktawy Bożego Ciała mszą św. i procesją oraz poświęceniem wianków z ziół i kwiatów.
- w piątek (12.06) – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W Sułkowicach Odpust.
- w sobotę (13.06) – we wspomnienie Niepokalanego Serca NMP , o godz. 1800 kolejne nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. procesja Maryjna i różaniec fatimski, zakończenie Apelem Jasnogórskim.
- W związku z przypadającym w tą niedzielę 19 Świętem Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za świadectwo wiary” na prośbę kard. Grzegorza Rysia, Metropolity Krakowskiego we wszystkich kościołach naszej archidiecezji za tydzień w naszej parafii będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na cele Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, które stanowi narodowe wotum wdzięczności.
- Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali procesję w Uroczystość Bożego Ciała, przygotowali ołtarze na trasie procesji, wszystkim uczestniczącym w tych uroczystościach oraz Straży Pożarnej, która zabezpieczała przejście ulicami naszej parafii.
- Bardzo dziękuję naszym parafianom z Rady parafialnej za pomoc, organizację i efektywne wykonanie i naprawienie nowych siedzisk przy ławkach obok kaplicy i ulicy Potok.
- Dziękuję rodzicom dzieci rocznicowym za troskę o czystość naszej świątyni na dzisiejszą Eucharystię i nowy tydzień. Dziękuję za ich dar ofiarny naszej wspólnoty kościoła.
Na kolejną niedzielę nasz kościół powierzamy pod opiekę i staranie kolejnemu rejonowi „Centrum po stronie Rzeki”.
Ogłoszenie, o które poproszono:
- Burmistrz Gminy Sułkowice informuje o projekcie planu zagospodarowania przestrzennego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla naszej miejscowości.
Więcej informacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła i Urzędu Miejskiego w Sułkowicach, stronie internetowej oraz Biuletynie Informacji Publicznej.
Wszystkim życzymy wielu łask Bożych, radosnego świętowani, dobrego i spokojnego tygodnia.





