• Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentowego czuwania. Chciejmy w przedświątecznym zabieganiu nie zagubić Chrystusa niosącego pokój w nasze serca.

 • W ostatnim tygodniu Adwentu Roraty będą rano we wtorek i czwartek o godz. 700, w poniedziałek, w środę i piątek o godz. 1800. Ze względu na wyjazdy na spowiedzi do okolicznych parafii, możliwość sakramentu pokuty będzie w tym tygodniu tylko rano pół godziny przed Mszą świętą.

 • W tym tygodniu zapraszam i bardzo proszę zainteresowane osoby naszej parafii do pomocy szopki bożonarodzeniowej oraz ubierania choinek i ozdób świątecznych.

 • W piątek (23.12) - spowiedź od godz. 1430 do 1800 (z przerwą od 1600 - 1630).

 • W sobotę (24.12) Wigilia Bożego Narodzenia. Zakończenie Rorat tradycyjnie Mszą św. o godz. 800. Dzieci w tym dniu otrzymają nagrody za udział w tym nabożeństwie.

 • Zachęcam do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach. Zachowajmy tradycyjny postny charakter tego dnia i wieczoru. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd.

 • O północy Pasterska. Składka z tej Mszy św. tradycyjnie przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Fundusz ten wspiera m. in.: Domy Samotnej Matki.

 • W niedzielę (25.12) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.

 • W poniedziałek (26.12)  drugi dzień świąt święto św. Szczepanapierwszego męczennika. Msze św. w naszej świątyni tylko rano o 800 i 1000. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Nie będzie już Mszy św. o godz. 1600 po południu. Niech ten czas każdy z nas i ksiądz i służba kościelna spędzi w gronie rodzinnym w domu lub u innych.

 • Przy wyjściu z Kościoła są jeszcze poświęcone opłatki oraz ostatnie już świece na Wasz Wigilijny stół.

 • Po dwóch latach przerwy zgodnie z zaleceniami ks. Arcybiskupa powracamy do tradycji Wizyty Duszpasterskiej w naszych domach. Dlatego, jak zazwyczaj, ministranci będą chodzić razem z księdzem „po kolędzie”. Nikogo nie zmuszam do przyjmowania, ale pragnę odwiedzić tych, którzy oczekują tego spotkania, błogosławieństwa i wspólnej modlitwy w domu. Będzie to dla nas również okazja do rozmowy, a także do zaktualizowania stanu naszych Parafian.

  Plan wizyty duszpasterskiej będzie dostępny pod koniec tygodnia w przedsionku kościoła i umieszczony na stronie internetowej naszej parafii w zakładce: „Aktualności”, oraz ogłoszony w Święta.

  Woda świecona przez te dni oraz na czas kolędowania będzie dostępna w Kościele.
 • W sobotę (17.12.) po ponad miesięcznym przygotowaniu nasi najstarsi ministranci, w parafii Sułkowice otrzymali błogosławieństwo do posługi lektorów. Nowymi lektorami zostali: Rafał Kozioł, Bartłomiej Piątkowski, Michał Michalski i Przemek Ciężkowski. Życzymy im Bożego błogosławieństwa i odwagi w tym radosnym oraz głośnym czytani Słowa Bożego w naszej wspólnocie.

 • Wyrażam wdzięczność, szacunek i głośno DZIĘKUJĘ, BÓG ZAPŁAĆ naszemu parafianinowi p. Adamowi Widlarzowi za jego bezinteresowną i wielką nieocenioną pomoc w tych szczególnych wczesnych porannych dniach odśnieżania wokół kościoła i na parkingach. Każdy z nas mógł doświadczyć intensywnych opadów śniegu, ale i dostrzec, i zauważyć to wielkie jego zaangażowanie przychodząc do kościoła oraz przyjeżdżając samochodem na parking, z dziećmi do i ze szkoły. Gdybyśmy czekali w dalszym ciągu na służby drogowe i jakąkolwiek ich interwencję… szybciej stajał by śnieg.

 • Dziękuję p. Szymonowi Dudzie, Nadzwyczajnemu Szafarzowi komunii za swój czas i transport dla kapłana z Najświętszym Sakramentem do osób chorych przed świętami Bożego Narodzenia. Za wszelką pomoc składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

 • Zachęcam do czytania prasy religijnej – polecam nowy numer dla najmłodszym dzieci „Staś”.

 • Dziękuję sześciu osobom z pięciu rodzin z rejonu I - Za Góra cz. 2 za troskę o czystość naszej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę mieszkańcom rejonu II – Za Rzeka cz. 1.

  Niech nadchodzące święta Bożego Narodzenia napełnią nasze serca miłością, radością i prawdziwym pokojem.

Myśl

Ludzie nie widzą Boga, bo Mu nie ufają, ale zaledwie zaczniesz Mu ufać, będziesz Go widział | Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo

113841
Dzisiaj: 31
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 544