Biertowice 243
32-440 Sułkowice
tel. 12-273-28-39
Jak dojechać...

 • W dzisiejszą niedzielę (25.12) przeżywamy Uroczystość Bożego Narodzenia.
 • W poniedziałek (26.12) – II Dzień świąteczny - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, poświęcenie owsa. Msze św. tylko rano o 800 i 1000. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Nie będzie już Mszy św. o godz. 1600 po południu.
 • We wtorek (27.12) – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, poświęcenie wina.
 • W środę (28.12) – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 • W piątek (30.12) – święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa.
 • W sobotę (31.12) – wspomnienie św. Sylwestra, papieża; ostatni dzień roku kalendarzowego. W tym dniu w kościele można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie lub recytację hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”. O godz. 1530 Nieszpory z Suplikacjami. Będziemy nie tylko dziękować za wszystko Panu Bogu, ale też przepraszać Go za nasze ludzkie słabości i grzechy, które popełniliśmy w minionym roku.
 • W przyszłą niedzielę (01.01) – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi(Nowy Rok).
 • Wyrażam serdeczne słowa wdzięczności wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do świątecznego wyglądu naszego Kościoła. Wyrazy wdzięczności składam Grupie Dekoracyjnej, która wykonała piękną szopkę bożonarodzeniową. Dziękuję strażakom za dostarczenie i przekazanie żywych choinek do kościoła, wśród nich młodzieży z braci strażackiej za ich ubieranie i przystrojenie. Bóg zapłać pewnej rodzinie za ufundowanie pięknych kwiatów do naszego kościoła oraz tym, którzy pomagali przy instalowaniu choinek i wystroju na święta Bożego Narodzenia.
 • Informuję, że w tym tygodniu oraz w okresie kolędowym możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie w dni powszednie po rannej Mszy świętej.
 • Prenumeratorzy mogą nabyć podwójny numer Gościa Niedzielnego – Świąteczny i Noworoczny zarazem, liczący 100 stron dotyczący istoty przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia. Ponieważ jest to podwójny numer, dlatego kosztuje wyjątkowo 15 zł. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny.
 • Kolęda duszpasterska rozpocznie się w sposób tradycyjny, po Nowym Roku 2023 w ciągu tygodnia po południu od godz. 1400, a w soboty od g. 900 rejonami domów. Jej celem jest spotkanie z rodziną, wspólna modlitwa i błogosławieństwo domu.

  Plan kolędy na dany tydzień:
  - poniedziałek 2.01 – Koszary;
  - wtorek 3.01 – Za Góra;
  - środa 4.01 – Za Rzeka 1;
  - sobota 7.01 – Za Rzeka 2;

  Dziękuję dziesięciu osobom z ośmiu rodzin z rejonu II - Za Rzeka cz. 1 za troskę o czystość naszej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę mieszkańcom rejonu III – Za Rzeka cz. 2.

  Pragnę teraz wszystkim naszym drogim parafianom, obecnym wśród nas Gościom złożyć najlepsze, świąteczne życzenia: Niech radość z zamieszkania wśród nas Boga Człowieka napełnia Wasze serca pokojem i miłością. Niech Maryja stojąca przy żłóbku wraz ze św. Józefem wyprasza Wam zdrowie, radość oraz obfitość Bożych darów potrzebnych w nadchodzącym Nowym Roku. Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia… Podnieś rękę Boże Dziecię błogosław nam wszystkim...

Myśl

Człowiek mający wiele i pękający z pychy, bez Boga nie dostrzeże swojej śmieszności | Petrus