• Dziś w Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
 • Dziś można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.
 • Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca do południa po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W poniedziałek (02.01) – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 • We wtorek (03.01) – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 • W czwartek (05.01) – od godz. 1600 możliwość i okazja do spowiedzi zwłaszcza dla dzieci po Pierwszej Komunii Świętej oraz młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

  W tym też dniu na Mszy św. o godz. 1700 polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.

  Uczniów klas VII zapraszam na Mszę św. - po Liturgii w kościele spotkanie formacyjne połączone z kolędowaniem.
 • W piątek (06.01) – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)– święto obowiązkowe, I piątek miesiąca. Msze święte w porządku niedzielnym.

  Po Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy. Lektorzy będą rozprowadzać poświęcone kadzidło i kredę do naszych domów. Dochód przeznaczony jest na cele misyjne. Serdecznie dziękuję za tę ofiarę, niech zapach poświęconego kadzidła unosi się wraz z modlitwą w Waszych domach.
 • Po trwającej pandemii w Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii wznawiamy tradycyjny Orszak Trzech Króli. Wyruszymy o godz. 940 spod kapliczki za Rzeką. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału w Orszaku i wspólnego kolędowania by pokłonić się świętej Rodzinie. Dzieci proszę o niesienie w czasie orszaku symboli królewskich.
 • W sobotę (07.01) – I sobota miesiąca. O godz. 700 Msza święta , po niej rozpoczniemy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, Różaniec i modlitwy w intencji Ojczyzny. Po zakończonym nabożeństwie zmianka różańcowa, która zapoczątkuje nasze comiesięczne modlitwy w I soboty – a nie w I piątki.
 • W przyszłą niedzielęświęto Chrztu Pańskiego. Po Mszy św. z godz. 1600 młodzież klasy VIII i szkół średnich ma swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
 • Od poniedziałku do środy oraz w sobotę w związku z odwiedzinami duszpasterskimi - kolędą - nie będzie Mszy św. wieczornych.
 • Informuję, że w okresie kolędowym możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie w dni powszednie po rannej Mszy świętej godz. 700.
 • Od 2 stycznia rozpoczynamy kolędę. Proszę o przygotowanie w domu wody święconej, kropidła, krzyża i świec. Zachęcam do rodzinnego przeżywania odwiedzin kolędowych, modlitwy o błogosławieństwo i rozmowy. Proszę o dokładne zapoznanie się z planem kolędy i poinformowanie swoich sąsiadów, że w tym rejonie w danym dniu jest wizyta duszpasterska. Proszę także o przyjechanie po kolędników jeśli to nie jest problemem i odwiezienie. Na stronie internetowej sukcesywnie zostanie umieszczona szczegółowa rozpiska kolędowa – z numerami domów.
 • Plan kolędy w ciągu tygodnia po południu od godz. 1400, a w soboty od g. 900: /orientacyjna kolejność kolędowania to znaczy nie dosłowna, zawsze tak było!!!/

  - poniedziałek 2.01 – Koszary; od p. Owsiany nr 253 do 360 p. Jereczek, w tym rejonie kolejne domy: 49, 172, 211, 212, 216, 163, 123, 227, 225, 174, 83, 89, 91, 81;

  - wtorek 3.01 – Za Góra; od p. Stręk nr 54 do nr 223 p. Ciężkowskich, następnie rodziny domów: 140, 243, 254, 203, 214, 50, 240, 186, 74, 53;

  - środa 4.01 – Za Rzeka 1; od p. Sala nr 178, następne domy w tym rejonie: 135, 199, 59, 59a, 57, 57a, 58, 55, 73, 199, 196, 147 i zakończeniu u p. Starzec i Pulchny do nr 194;

  - sobota 7.01 – Za Rzeka 2; od p. Ciężkowskich nr 82, następnie między innymi domy w tym rejonie: 176, 90, 502, 62, 66, 175, 65, 67, 63, 165, 60a, 122 i zakończenie u p. Szatan nr 510.
 • Dziękuję siedmiu osobom z sześciu rodzin z rejonu III - Za Rzeka cz. 2 za troskę o czystość naszej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień powierzamy tę posługę mieszkańcom rejonu IV – Za Rzeka cz. 3.
 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Dyrekcja, uczniowie wraz z Radą Rodziców Zespołu Placówek Oświatowych w Biertowicach serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na jasełka przez uczniów naszej parafii, oraz na wspólne kolędowanie w niedzielę 8 stycznia o godzinie 1700 w sali gimnastycznej.
 • Burmistrz gminy Sułkowice zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się 6 stycznia o g. 1600 w Sali widowiskowej Sułkowickiego Ośrodka Kultury.

  Wszystkim Parafianom i Gościom naszej miejscowości pragnę złożyć najlepsze noworoczne życzenia. Niech Bóg pokoju i miłości towarzyszy wam wszystkim ze Swoim Błogosławieństwem na każdy dzień Nowego Roku. Niech darzy was dobrym zdrowiem i wszelką pomyślnością. Niech też sprawi, by każda rodzina naszej parafii mogła żyć w zgodzie i przez to mogła stawać się źródłem pokoju w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

Myśl

Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045