• Dzisiaj (12.03) rozpoczynamy czas tegorocznych  PARAFIALNYCH REKOLEKCJI  WIELKOPOSTNYCH. Rekolekcje poprowadzi: ks. dr Krzysztof Paluch /wykładowca Wyższego Seminarium Misyjnego Księży Sercanów w Stadnikach/, którego serdecznie witamy w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w rekolekcjach. Msze św. z rekolekcyjnym słowem dla wszystkich dziś na każdej Mszy św. oraz od jutra do środy na Mszach o 800 i 1800. Niech ten piękny czas staje się impulsem i początkiem naszej przemiany, dobrego przeżycia Wielkiego Postu i jak najlepszego przygotowania się do Świąt Paschalnych.
 • Dziś po południu „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym o 1500.
 • Dzieci szkoły podstawowej spotkanie z rekolekcjonistą będą miały w ramach zajęć szkolnych.
 • W poniedziałek i wtorek (13 i 14.03) o godz. 1900 nauka dla młodzieży szkół średnich w tym kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.
 • We wtorek (14.03) o godz. 1530 dodatkowa Msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych i starszych Parafian i udzielaniem Sakramentu namaszczenia. Rodziny i sąsiadów prosimy o umożliwienie dotarcia im do kościoła.
 • W środę (15.03) zakończenie rekolekcji. W tym dniu na Mszy św. zostanie zebrana składka, która będzie naszym darem wdzięczności dla rekolekcjonisty.
 • Spowiedź od godz. 1430 do 1800 (z przerwą od 1600 - 1630).
 • Program rekolekcji umieszczony jest na tablicach ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej.
 • W piątek (17.03) – z racji III piątku miesiąca wyjątkowo wcześniej Msza św. o godz. 1500 połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach. Bezpośrednio po Mszy św. Droga krzyżowa dla dorosłych.
 • O godz. 1700 młodzieży naszej parafii zostanie udzielony Sakrament Bierzmowania przez posługę księdza biskupa Janusza Mastalskiego. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji kandydatów i ich rodzin. Proszę także o pozostawienie tej Mszy św. wieczornej do dyspozycji młodzieży, świadków oraz ich rodziców i najbliższych.
 • Bardzo dziękuję rodzicom i kandydatom do bierzmowania, którzy wczoraj licznie pomagali w porządkach wokół naszej świątyni.
 • Dziękuję siedmiu osobom z pięciu domów /wraz z dziećmi/ rejonu XII „Dzioł”, za ich troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii.
 • W tym tygodniu proszę o udekorowanie kościoła przez rodziców i tej młodzieży przed ich bierzmowaniem i posprzątanie świątyni na tą uroczystość.
 • W sobotę (18.03) na kolejną niedzielną Eucharystię prosimy, aby o czystość naszego kościoła zatroszczyli się parafianie z ostatniego XIII rejonu – „Izdebnik pod Brzezina”.
 • Prośba o przekazanie:
 • Urząd Miejski w Sułkowicach informuje, że w środę 15 marca 2023 r. mija termin zapłaty I raty podatku od gruntów i nieruchomości. Sołtys wsi będzie przyjmował podatek w poniedziałek/jutro w Strażnicy OSP w godz. 1600 - 1700.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Biertowic zapraszają wszystkich mieszkańców na zebranie wiejskie w przyszłą niedzielę 19 marca 2023 o godz. 1100 w Biertowicach Szkoły Podstawowej do sali gimnastycznej:
  Między innymi temat zebrania:
  - sprawozdanie Sołtysa z realizacji zadań i działalności za miniony rok;
  - informacja Burmistrza Gminy o zrealizowanych zadaniach w 2022 roku i planach na rok bieżący.
 • Klub Honorowych Dawców Krwi wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Izdebniku zaprasza wszystkich mieszkańców naszej miejscowości do pierwszej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę 19 marca 2023 roku, od godziny 900 do 1230 w Domu Strażaka w Izdebniku /zainteresowani proszeni są o zabranie dowodów tożsamości/.
 • Więcej innych informacji o które nas poproszono będzie za tydzień.

  Niech kolejne dni Wielkiego Postu pomogą nam w skutecznej przemianie serc, której owocem jest postawa prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości – Szczęść Boże.

 

Myśl

Jak będziesz się modlił w kryzysie, to diabeł nie ma szans | Ks. Piotr Pawlukiewicz

113845
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 548