• Dziś o godz. 1115 – OSTATNIA MSZA ŚW. KOLĘDOWA dla parafian, którzy nie przyjęli spotkania w domu w danych rejonach, czy podczas całego okresu kolędowego, a pragną otrzymać kolędowe błogosławieństwo.
 • W poniedziałek (31.01) – wspomnienie św. Jana Bosko;
 • W środę (02.02) – święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. rano o 700 i o godz. 1700 – na tą Mszę św. zapraszam dzieci z klasy drugiej przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych wraz z rodzicami i chrzestnymi. Po Liturgii spotkanie informacyjne.
 • Na każdej Mszy św. poświęcenie świec-gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmijmy kapłanów, zakonników i siostry zakonne, zwłaszcza pochodzących z naszej wspólnoty. Módlmy się także o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, także z naszej parafii.

Składka w to święto przeznaczona jest na klasztory klauzurowe w naszej diecezji.

Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:

 • W czwartek (03.02) – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika – patrona przyzywanego w chorobach gardła, na zakończenie możliwość udzielenia specjalnego błogosławieństwa;
 • od godz. 1600 okazja do spowiedzi świętej. Zapraszam do Sakramentu pojednania zwłaszcza dzieci pierwszokomunijne i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania;
 • w tym też dniu na Mszy św. o godz. 1700 polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek spowiedź od 1530, o 1700 Msza św. z litanią do Najśw. Serca Jezusowego, po niej zmianka tajemnic Różańcowych;
 • kandydaci z indeksami do Bierzmowania o godz. 1800 mają swoje spotkania formacyjne w kościele: młodzież z klasy siódmej w czwartek, z klasy ósmej w piątek;
 • w piątek na godz. 1800 zapraszam chętne osoby i młodzież naszej parafii do pomocy przy rozbiórce stajenki i dekoracji świątecznych.
 • W sobotę (05.02) – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; poświęcenie wody, soli i chleba ku czci świętej patronki.
 • Dziękuję za troskę i posprzątanie naszej świątyni rodzinom rejonu XIV „Koszary”- były to panie: Józefa Ławrowska, Mirosława Boczkaja, Jolanta Kozieł, Małgorzata Żądło i pan Mariusz Żądło. Dziękuję także innym pozostałym osobom z tego rejonu za złożoną ofiarę na potrzeby naszej wspólnoty kościoła. Na kolejny tydzień tę troskę o Kościół powierzam pierwszemu rejonowi „Za Góra”.
 • Zachęcam do czytania prasy religijnej – polecam nowy numer „Staś” w cenie 8 zł. Za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika „Dobrych nowin”.
 • Ogłoszenie, o które poproszono:

Urząd Miejski w Sułkowicach wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sułkowicach organizują „Akcję krwiodawstwa”, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 6 lutego 2022 r. w budynku Starej Szkoły w Sułkowicach od godz. 800 do 1230. Akcja odbędzie się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia oraz Czcigodnym Jubilatom składamy najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki Pani Różańcowej na każdy dzień.

Jezus Chrystus, który jest Światłością świata niech rozświetla wszystkie mroki naszego życia i nam błogosławi.

Myśl

Bóg nie kocha wszystkich ludzi, ale każdego z nas indywidualnie | Petrus

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542