• Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: „Pan mój i Bóg mój”, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.
 • Dzisiaj obchodzimy – święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.
 • Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w Bazylice o 1500 (transmisja w TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz w TV TRWAM).
 • Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym.
 • Dokładnie 15 lat temu w 2008 roku p. Elżbieta Chrobak z Sułkowic prosiła o pomoc i wsparcie dla swojego chorego syna Mateusza ze złożoną wadą serca. W ciągu swojego siedemnastoletniego życia przeszedł ponad 20 operacji serca. Ratowali go najwybitniejsi chirurdzy w Polsce i Europie. Jego JEDYNĄ SZANSĄ na realną pomoc jest operacja w Bostonie, w Ameryce. Za tydzień, w przyszłą niedzielę po Mszach św. odbędzie się kwesta do puszek na jego dalsze leczenie.
 • W piątek (21.04) – z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach, na zakończenie odmówimy Koronkę w intencji dusz czyśćcowych.
 • Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła jak i te które zostały przelane na konto parafii. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „za Rzeka” cz. 2. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 8 pań. Na przyszły tydzień bardzo proszę kolejnych uczynnych parafian z rejonu „za Rzeka” cz. 3.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

  Niech Święto Miłosierdzia ożywi naszą wiarę i umocni do głoszenia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą - Szczęść Boże.

Myśl

Człowiek mający wiele i pękający z pychy, bez Boga nie dostrzeże swojej śmieszności | Petrus

113838
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 541