• Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną.
 • Maj to miesiąc, w którym w sposób szczególny wpatrujemy się w Maryję, Matkę naszego Boga. Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc codziennie w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę i Święta o 1530, zaraz po nich /wcześniej/ rozpocznie się Msza św.
  Niech nie będzie w naszej parafii – której patronuje Matka Boża Różańca św. – rodziny, która przynajmniej raz, nie wzięłaby udziału w tym pięknym nabożeństwie.
 • W poniedziałek (08.05) – uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
 • W sobotę (13.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy, możliwość spowiedzi od godz. 1630 do 1730.

  W tym dniu odprawimy pierwsze Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczniemy je w tym roku tak jak w ubiegłym o godz. 1730 nabożeństwem majowym, o godz. 1800 Msza św., po niej procesja Maryjna ze świecami i różaniec fatimski w intencjach, które przyniesiemy, zakończenie Apelem Jasnogórskim.

  Bardzo proszę by figurę Matki Bożej poniosły wyznaczone sobie osoby z 1-wszej Róży różańcowej. Serdecznie zapraszam.
 • W przyszłą niedzielę (14.05) procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika.
 • Kandydatów przygotowujących się do Bierzmowania zapraszam z rodzicami na spotkania formacyjne: uczniowie z klasy 6 w czwartek 11 maja, a młodzież z klasy 7 w piątek 12 maja – po zakończonej Mszy św.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu 6 „Centrum po stronie Rzeki”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 9 osób/pań. Na przyszły tydzień troskę  o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom z rejonu 7 „Początek wsi od strony bielskiej”.
 • Serdeczne podziękowania składam naszym parafianom panom Zenonowi Moskała i Krzysztofowi Latoń za naprawienie jej ubytków i odmalowanie figury Serca Jezusowego na monumencie przy bocznej drodze „za Rzeka” – Bóg zapłać...
 • Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice wraz ze Stowarzyszeniem Gospodyń „CIS" w Harbutowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną zapraszają na Mszę Świętą, która zostanie odprawiona rocznicę bitwy lanckorońskiej przy konfederackich grobach i kapliczce św. Michała, dziś /w niedzielę 7 maja 2023 r./ o godz. 1330. Po liturgii piknik dla uczestników.
 • Burmistrz Gminy Sułkowice informuje, iż od jutra 8 maja 2023 r od godz. 830 rozpoczyna się nabór wniosków w ramach Programu Mała retencja w Gminie Sułkowice. Dotacja dotyczy zakupu zbiorników retencyjnych na deszczówkę. Więcej informacji odnośnie naboru można uzyskać telefonicznie lub bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach oraz na stronie internetowej Urzędu.

 • W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Józefa Gniadka /lat 66/. Obejmijmy go oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu modlitwą: „Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…”

  Niech Maryja, którą wychwalamy w tym miesiącu słowami Litanii Loretańskiej wyprasza nam, byśmy wypełniali przykazanie miłości Boga i bliźniego przez konkretne czyny, dobre słowo oraz wytrwałą modlitwę.


NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
13 maja 2023

17:30 – Litania loretańska

18:00 – Msza Święta
– Procesja Maryjna ze świecami
– Różaniec fatimski
– Uroczyste błogosławieństwo i Apel Jasnogórski

Myśl

To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy | ks. Piotr Pawlukiewicz

111935
Dzisiaj: 92
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,044