• Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nabożeństwo majowe o godz. 1530. W dni powszednie o godz. 1730. Zapraszam, aby śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszać opiekę Matki Zbawiciela.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W poniedziałek (22.05) – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy.
 • W środę (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada 50. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego. Otoczmy go naszą serdeczną modlitwą.
 • W piątek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu nasze Mamy, wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych Boże Miłosierdzie i wieczną radość.
 • Przyszła niedziela to Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Do tej Uroczystości przygotowujemy się przez udział w trwającej Nowennie do Ducha Św. Kończy ona w liturgii okres Wielkanocny.

  W naszej parafii rocznica Pierwszej Komunii Świętej. Próba liturgiczna dla dzieci rocznicowych z klasy III w czwartek i piątek o godz. 1600.

  Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed nabożeństwem.  
 • Składam serdeczne „Bóg Zapłać” 5-ciu paniom z rejonu 8 „okolice kościoła”, za troskę o czystość tej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty.

  Na przyszły tydzień troskę o Kościół i jego otoczenie powierzamy Rodzicom Dzieci z Rocznicy Komunii świętej.

  Jezus odszedł do nieba, by przygotować nam miejsce w Domu Ojca. Niech każda chwila naszego życia będzie przygotowaniem do spotkania kiedyś z Chrystusem w niebie… Wszystkim życzę szczęśliwego nowego tygodnia

Myśl

Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu. | Św. Augustyn

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045