• Przeżywamy dziś Niedzielę Trójcy Świętej. W dzisiejszą niedzielę kończy się czas Komunii świętej wielkanocnej.
 • Dzisiaj I Niedziela miesiąca, do południa po Mszy św. będzie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Dzisiaj po Msz św. z godz. 1000 zapraszam dzieci młodsze oraz starsze do klasy VI do „Domu parafialnego”, które wcześniej oddały plansze majowe po odbiór nagród za uczestnictwo w tegorocznych nabożeństwach.
 • Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, odmówimy w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej, a we wtorek rano.
 • Przed nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Bożym Ciałem, która wypada tradycyjnie w czwartek po Niedzieli Trójcy Świętej, w tym roku będziemy je obchodzić dnia 8 czerwca. Msze św. o godz. 800, 1000 i 1600.
 • Po zakończonej Eucharystii odprawianej o godz. 1000 wyruszymy w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy. Zapraszam naszych Druhów i nasze Druhny – do trasy procesyjnej, część z nich proszę o zabezpieczenie bezpieczeństwa na drodze procesyjnej.
 • Proszę parafian/mężczyzn do godnego niesienia baldachimu w tym dniu oraz w czasie Oktawy.
 • Zapraszam Służbę liturgiczną: lektorów i ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, dzieci w strojach komunijnych, Róże różańcowe, młodzież klasy 6 i 7 niosącą figurę Matki Bożej Fatimskiej, Was parafian i całe rodziny. Zadbajmy o udekorowanie trasy procesji i przyległych do niej domostw.
 • W ramach oktawy Bożego Ciała od (8 do 15 czerwca) procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła odbywać się będzie bezpośrednio po Nabożeństwie czerwcowym w tygodniu o godz. 1730, a w przyszłą niedzielę o 1530.
 • Okazja do spowiedzi świętej w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św. 
 • Przy wyjściu z kościoła za ostatnimi ławkami można sobie nabyć i poczytać nowy bezpłatny miesięcznik „Dobrych nowin”.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu IX „Skotnica”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 7 osób. Na przyszły tydzień proszę kolejnych parafian, to rejon X „Nad Zakładem Komunalnym”.
 • Dziękuje młodzieży z klasy 7 za ich pomoc i duże zaangażowanie się w pracach porządkowych naszej parafii.
 • W lipcu na pierwszą sobotę miesiąca organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski /koszt podobny jak w ubiegłych latach/. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 • Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Urząd Miejski w Sułkowicach wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Harbutowicach organizują „Akcję krwiodawstwa", która odbywa się dzisiaj /w niedzielę 4.06 2023 r./ w remizie OSP Harbutowice od godz. 800 do 1200.

  W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp.: Marię Adamkiewicz. Obejmijmy ją oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu modlitwą: Dobry Jezu a nasz Panie…

  Życzę wszystkim radosnej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia: Niech Bóg w Trójcy Jedyny umocni nas swoim błogosławieństwem.

Myśl

Ateiści mają znacznie więcej wiary, niż wielu chrześcijan. Wierzą bowiem, że wszystko co istnieje, powstało SAMO... | Petrus

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542