• Dziś pierwsza niedziela lipca po zakończonej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

  W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W poniedziałek (3.07) święto św. Tomasza Apostoła.
 • We wtorek (4.07) – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.
 • W czwartek (6.07) – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
 • W sobotę (8.07) – wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

 • Jak już informowałem od jutra, /od poniedziałku/ przez cały miesiąc lipiec Msze św. w tygodniu będą odprawiane godzinę później: w poniedziałki, środy, piątki o 1900, we wtorki, czwartki i soboty o 800.

  Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek (6.07) od godz. 1800 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się Godzina Święta z możliwością osobistej modlitwy i adoracji w ciszy, w tym czasie spowiedź. Msza św. o godz. 1900, polecamy zmarłych z tej parafii, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek (7.07) spowiedź również od godz. 1800, o 1900 Msza św. z udziałem praktykujących I piątki miesiąca, na zakończenie litania do Najśw. Serca Jezusowego.
  W tym też dniu chciałbym udać się do chorych od godz. 800. Proszę o ich zgłaszanie w kancelarii lub zakrystii.
 • Kancelaria parafialna w dni powszednie na czas wakacji w poniedziałki, środy i piątki będzie czynna po wieczornej Mszy św. przez 30 min, a w soboty zaraz po porannej.
 • Wczoraj w pierwszą sobotę lipca (1 lipca) będąc na pielgrzymce do Częstochowy na Mszy św. o godz. 1830 uroczyście z naszymi parafianami i uczestnikami wyjazdu dokonaliśmy Aktu Zawierzenia naszej Parafii Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski i obraliśmy Świętego Michała Archanioła za jej kolejnego patrona. W tym Akcie zawierzyliśmy wszystkich kapłanów obecnie, w przeszłości i przyszłości oraz nowe powołania, katechetów, radę parafialną, wszystkich współpracowników oraz całe duszpasterstwo, wszystkie rodziny parafii, rodziców, młodzież, dzieci, dzieci nienarodzone, ludzi starszych i chorych; szkołę, przedszkole, instytucje państwowe i kulturalne, zakłady pracy i wszystko co ją stanowi, każdą grupę i ich rozwój.
 • 40-ta Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę odbędzie się w dniach od 10-16 lipca. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie przed kościołem.
  W przyszłą niedzielę pielgrzymi nawiedzą nasz kościół po zakończonej Mszy św. z godz. 1000 i będą mieli chwilę odpoczynku.
 • W tym roku przypada 80 rocznica pacyfikacji Sukowic i Harbutowic. Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza Mieszkańców Sułkowic i Biertowic do udziału w uroczystych obchodach, które odbędą się wyjątkowo 14 lipca. Rozpocznie je Msza Święta koncelebrowana o godz. 1600 przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolitę Krakowskiego w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Mszy św. przed Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji odbędą się uroczyste obchody rocznicowe: wciągnięcie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu, odczytanie apelu pamięci i złożenie wiązanek. Na zakończenie dla wszystkich uczestników poczęstunek w parku.
 • Dziękuję za troskę o czystość naszego Kościoła i złożoną ofiarę rodzinom z rejonu XIII Izdebnickiej części naszej parafii. Na przyszły tydzień kościół powierzamy kolejnym dobrym i uczynnym parafian nowemu rejonowi, I-wszemu od początku – „Koszary cz. 1”.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli i całego tygodnia. Przez przyczynę naszych Świętych Pan Bóg niech nam błogosławi.

Myśl

Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu. | Św. Augustyn

113839
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 542