Przypowieść o siewcy, którą usłyszymy w dzisiejszej Ewangelii, zwraca naszą uwagę na moc życia obecną w słowie Bożym. Ziarno pada na różną glebę i wydaje owoc jedynie tam, gdzie znajdzie dobre warunki wzrostu. Prośmy Boga, aby uzdalniał nas do słuchania Jego słowa, aby nasze życie przyniosło jak najobfitszy plon.

  • Dziś jest odpust w sąsiedniej parafii ku czci św. Małgorzaty w Izdebniku, suma odpustowa o godz. 1130.
  • Dzisiaj przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel, zwanej Matką Bożą Szkaplerzną.

W tym tygodniu patronują nam:

  • We wtorek (18.07) – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  • W czwartek (20.07) – wspomnienie bł. Czesława, kapłana.
  • W piątek (21.07) – z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego za zmarłych w tegorocznych niedzielnych wypominkach, na zakończenie Koronka w intencji dusz czyśćcowych.
  • W sobotę (22.07) – święto św. Marii Magdaleny.  
  • W przyszłą niedzielę z racji przypadającego wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. będzie udzielone błogosławieństwo kierowcom oraz ich samochodom i innym pojazdom mechanicznym na parkingu przy kościele.

Przy tej okazji możemy włączyć się swoją ofiarą w akcję organizowaną przez MIVA POLSKA, pod hasłem: „Jeden grosz za jeden bezpiecznie przejechany kilometr”. Z tych ofiar organizacja MIVA działająca przy Episkopacie Polski finansuje środki transportu dla polskich misjonarzy.

Również w niedzielę będziemy obchodzić III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka.

  • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „Za Góra” oraz za ich troskę o czystość naszego kościoła. Na przyszły tydzień bardzo proszę kolejnych uczynnych parafian z rejonu II „za Rzeka” cz. 1.
  • W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. +Helena Moskała /84 lat/. Obejmijmy ją oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu modlitwą: Dobry Jezu, a nasz Panie...

Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia.

Niech Maryja, Matka Boża Szkaplerzna, otoczy nas płaszczem swojej opieki i wyprasza nam potrzebne łaski, byśmy okazywali miłosierdzie bliźnim przez czyny, słowa i modlitwę.

Myśl

Boże mój, gdybym dziś stracił nadzieję, przypomnij mi, że Twoje plany są lepsze od moich.

111933
Dzisiaj: 90
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,042