W dzisiejszej Ewangelii słyszymy o skarbie ukrytym w roli i drogocennej perle. Jezus chce nas zachęcić do radykalnego wyboru. On sam jest skarbem, a wspólnota z Nim drogocenną perłą. Dla Niego warto zrezygnować z krępujących więzów i ciasnych ograniczeń. Prośmy o łaskę odkrycia wartości królestwa i gotowość do wyrzeczenia, aby nic nie zajęło miejsca Boga w naszym życiu.  

 • Kalendarz liturgiczny tego tygodnia:
 • W poniedziałek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
 • We wtorek (1.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W piątek (4.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 • W przyszłą niedzielę (06.08) – święto Przemienienia Pańskiego.
 • Od jutra, /od poniedziałku 31.07/ wracamy do letnich (stałych) godzin sprawowania Mszy św. w poniedziałki, środy i piątki o 1800, we wtorki, czwartki i soboty o 700, aż do końca września.
 • Kancelaria parafialna w dni powszednie na czas wakacji w poniedziałki, środy i piątki będzie czynna zaraz po wieczornej Mszy św., a soboty po porannej.
 • Od wtorku rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości, chciejmy w tym miesiącu ograniczyć spożywanie alkoholu i podjąć trud modlitwy za uzależnionych.
 • We wtorek (2.08) - możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby go uzyskać należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten można uzyskać od jutra od południa. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.
 • We wtorek w Lizbonie rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Łączymy się duchowo z młodzieżą zgromadzoną na Światowych Dniach Młodzieży. Zachęcam do obejrzenia transmisji z tych wydarzeń. Plan transmisji telewizyjnych, które będziemy przeżywać od piątku do niedzieli znajduje się na plakatach na tablicy ogłoszeń.
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek (3.08) od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Rozpocznie się Godzina Święta z możliwością osobistej modlitwy i adoracji w ciszy, w tym czasie spowiedź. Msza św. o godz. 1800, polecamy zmarłych z tej parafii, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek (4.08) spowiedź od godz. 1630, o 1800 Msza św. z udziałem praktykujących I piątki miesiąca, na zakończenie litania do Najśw. Serca Jezusowego.
  W tym też dniu od godz. 900 odwiedziny chorych i osłabionych wiekiem parafian – chorych proszę zgłaszać do czwartku w zakrystii lub w kancelarii.
 • W sobotę (5.08) – z racji I soboty miesiąca po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za  grzechy przeciw Niepokalanemu poczęciu Najświętszej Maryi Panny. 
 • Składam podziękowanie za posługę i sprzątanie naszego Kościoła oraz troskę o czystość tej świątyni, za żywe kwiaty i ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty. Dziękuję paniom i tym rodzinom z rejonu III „Za Rzeka” cz. 2. Na przyszły tydzień swoją kolejkę rozpoczyna rejon IV „Za Rzeka” cz. 3.
 • Serdecznie dziękuję wszystkim którzy w minioną niedzielę wsparli akcję MIWA - POLSKA na pomoc w zakupie środków transportu dla misjonarzy. Zebraliśmy kwotę 1 278 zł.
 • Zachęcam do czytania prasy religijnej. W śród nich w zakrystii można nabyć nowy numer miesięcznika dla najmłodszych STAŚ.

  Życzę wszystkim dobrego przeżycia niedzieli. Niech Bóg przez Maryję do Jezusa Wszystkim nam błogosławi na przeżywanie kolejnych wakacyjnych dni, życząc Bożej opieki w każdym poczynaniu - Szczęść Boże.

Myśl

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | (Koh 7,5)

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045