Gromadzimy się na Eucharystii, aby słuchać słowa Bożego i karmić się Ciałem Chrystusa. Przynosimy na tę modlitwę wydarzenia ostatnich dni oraz sprawy, które nosimy w sercu, prosząc w intencji naszych bliskich. Dziękujmy Bogu za możliwość spotykania się z Nim i prośmy, aby umocnił naszą wiarę i pomógł nam wyznawać ją każdego dnia.

 • Dziś (13.08) – przypada święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
 • W Rudniku odpust ku św. Maksymiliana Marii Kolbego, suma o godz. 1130.
 • Dzisiaj o godz. 1730 rozpoczniemy Nabożeństwo Fatimskie, o godz. 1800 Msza św., po zakończonej Eucharystii procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej i różaniec. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600.
 • W poniedziałek (14.08) – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika.
 • We wtorek (15.08) – uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana też Świętem Matki Bożej Zielnej, święto obowiązkowe. Msze święte w porządku niedzielnym, na zakończenie po każdej z nich poświęcenie wiązanek ziół i kwiatów.
 • W czwartek (17.08) – święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
 • W piątek (18.08) – z racji III piątku miesiąca Msza św. do Miłosierdzia Bożego, na zakończenie Koronka za naszych zmarłych polecanych w tegorocznych niedzielnych wypominkach i w intencji dusz czyśćcowych.
 • Dziękuję za posprzątanie naszego Kościoła, za troskę tej świątyni, za żywe kwiaty i złożoną ofiarę. Dziękuję poszczególnym rodzinom z rejonu V „od Stachuwki”. Troskę o Kościół powierzamy kolejnym parafianom z rejonu VI „Centrum po stronie Rzeki”.
 • Już dzisiaj informuję, iż Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” ogłasza kolejną zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego, która rozpocznie się przez trzy dni, od czwartku 24.08 do soboty 26.08 do godz. 1130. Środki z tego celu są przeznaczone na pomoc Polskich Misjonarzy. Miejsce składowania rzeczy na górnym parkingu w wyznaczonym miejscu.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i opieki Maryi Wniebowziętej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

Myśl

Kiedy stoisz na krawędzi problemów, zaufaj jeszcze mocniej Bogu. On Cię złapie, gdy będziesz upadał, albo nauczy Cię latać, abyś nie spadł.

111937
Dzisiaj: 94
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,046