• Dziś (3.09) przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 • W poniedziałek (4.09) rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 800. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud ich pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
 • W piątek (08.09) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  W tym dniu przypada 770 rocznica kanonizacji św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.
 • Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława, na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:
  – przez uczestników Metropolitalnej Pielgrzymki Jubileuszowej do Rzymu i Asyżu (6-8 września br.),
  – przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym życiem naszego Patrona: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.
 • W sobotę (10.09) – wspomnienie bł. Anieli Salawy.
 • W tym też dniu zbiórka lektorów i ministrantów o godz. 1000.
 • Zapraszam chłopców chętnych do służenia przy ołtarzu jako ministrantów, którzy chcieli by włączyć się do tej posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Spotkanie kandydatów wraz z ich rodzicami będzie w sobotę o 1100 w kościele.
 • W przyszłą niedzielę (10.09) rozpoczynamy XIII Tydzień Wychowania.
 • Spotkanie rodziców i kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy VII i VIII po Mszy św. z godz. 1000.
 • Przypominamy, że trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Kandydaci rozeznający w sobie powołanie do kapłaństwa winni zgłosić się do 8 września i przedstawić wymagane dokumenty. Szczegółowe informacje na stronie internetowej naszego seminarium. 
 • 24 września 2023 wybory do nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Członkiem Rady Parafialnej może należeć osoba pełnoletnia, wierząca i praktykująca, na stałe zamieszkująca na terenie parafii, bez przeszkód kanonicznych, odznaczająca się roztropnością i uczciwością i jest zaangażowana w życie naszej wspólnoty.

  Na kartach wypisujemy: imię i nazwisko kandydata i nazwę swego rejonu do którego należymy. Spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów łącząc dwa rejony w jeden głos, siedmiu Parafian, których imiona i nazwiska będą powtarzać się najczęściej, zostaną z wyboru powołani do Rady Parafialnej. Liczenia głosów dokona Komisja Wyborcza.
 • XXXI Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się w niedzielę, 17 września. Początek Drogi Krzyżowej o godz. 900 przy stacji „U Piłata”. Mszy świętej o 1130 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
 • Składam serdeczne „Bóg Zapłać” paniom z rejonu VIII „Okolice kościoła”, za ich troskę o czystość tej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty. Na przyszły tydzień o tę troskę o Kościół i jego otoczenie powierzamy kolejnemu rejonowi „Skotnica”.
 • Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka. Polecam kolejny numer Małego Gość Niedzielnego i Stasia dla najmłodszych.

  Niech Boże błogosławieństwo i opieka Matki Najświętszej umacnia nas na drogach naszej wiary. Szczęść Boże.

Myśl

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II

113846
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 549