• Dzisiaj obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II, odważnego głosiciela prawdy o Bogu i o człowieku, prosimy by św. Jan Paweł II wstawiał się w niebie u Boga za nami.
 • Przeżywamy dziś w całym Kościele Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić za misjonarzy i ludy krajów misyjnych.
 • W tą niedzielę, odbywa się w kościołach w całej Polsce ogólnopolskie liczenie wiernych.
 • Zapraszam dzisiaj na nabożeństwo różańcowe o godz. 1530, od poniedziałku do piątku o godz. 1630, w sobotę po rannej Mszy św., /za tydzień w niedzielę o zmienionej porze ze względu na wizytację kanoniczną/.
 • W poniedziałek na wspólny różaniec zapraszam dzieci z klasy pierwszej i drugiej, we wtorek klasy trzecie i czwarte, w środę klasy piąte i szóste. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania /obowiązkowo/: w czwartek klasa siódma, a w piątek ósma.
 • Postarajmy się także, aby przynajmniej jeden raz cała rodzina wzięła udział w tym nabożeństwie.
 • W sobotę liturgiczne Święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów. Solenizantom składamy najlepsze życzenia.
 • W ubiegłą niedzielę do puszek w Dniu Papieskim na pomoc młodzieży wspieranej przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” złożyliśmy 1.440. Kwota ta została przelana na konto Fundacji. Bóg zapłać!
 • W przyszłą niedzielę (29.10) odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. Bp. Robert Chrząszcz. Wizytacja jest szczególnym czasem dla naszej parafialnej wspólnoty. Biskup jako następca Apostołów przychodzi aby umocnić naszą wiarę, modlić się z nami, przyjrzeć naszym radościom i troskom i udzielić błogosławieństwa.
 • Kilka dni dzieli nas od Wizytacji kanonicznej i Uroczystości Wszystkich Świętych oraz miesiąca, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o tych, którzy odeszli od nas do wieczności. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź codziennie 30 minut przed nabożeństwem różańcowym, który pozwoli nam przyjąć Komunię Świętą i zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych w pierwszych dniach listopada.
 • Wypominki roczne przyjmowane są w zakrystii po Mszy świętej - ofiara tak jak wcześniej w wysokości intencji mszalnej. Przy tej okazji kolejny już rok wraz z księdzem proboszczem ze Sułkowic prosimy o składanie w opisanych kopertach rocznej opłaty w wysokości 40 zł. od rodziny na wywóz śmieci oraz prace porządkowe na cmentarzu parafialnym do którego należymy.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „za Rzeka” cz. 1. oraz za ich/waszą troskę o czystość naszego kościoła. Na przyszły tydzień bardzo proszę kolejnych uczynnych parafian z rejonu III „za Rzeka” cz. 2.
 • Za tydzień w przyszłą niedzielę zmiana czasu na zimowy, śpimy o godzinę dłużej. 
 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza naszą społeczność na Inaugurację Roku Kulturalnego, która odbędzie się dzisiaj /w niedzielę 22.10.2023/ o godz.1600 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury - Wstęp wolny.
 • Urząd Miejski w Sułkowicach przypomina, że termin składania propozycji nadania nazw projektowanym ulicom w naszej miejscowości Biertowice mija 24 października 2023 r. to jest w ten wtorek. Formularze konsultacyjne dostępne są do pobrania na stronie internetowej gminy Sułkowice oraz na sali obsługi klienta w budynku urzędu.

  Za termin złożenia formularza konsultacyjnego uważa się datę wpływu do Urzędu Miejskiego w Sułkowicach. Więcej informacji o konsultacjach znajduje się na stronie internetowej gminy Sułkowice.

  Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w misji głoszenia Chrystusowej Ewangelii. Błogosławionej niedzieli i owocnego tygodnia. 

Myśl

Jeśli chcesz, żeby cię wszyscy lubili, nikt cię nie będzie szanował. | ks. Piotr Pawlukiewicz

111937
Dzisiaj: 94
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,046