• Dzisiaj (29.10) w naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna pod przewodnictwem ks. Biskupa Roberta Chrząszcza. To szczególny i wyjątkowy czas dla naszej wspólnoty parafialnej. Biskup jako następca Apostołów przychodzi aby umocnić naszą wiarę, modlić się z nami, przyjrzeć naszym radościom i troskom i udzielić błogosławieństwa.
 • Dziś różaniec zamiast Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia N. M. P. o godz. 715. O godz. 1600 Msza św. parafialna /przed tą Mszą św. nie będzie już dodatkowego różańca/.
 • Spowiedź 30 minut przed nabożeństwem różańcowym, który pozwoli nam przyjąć Komunię Świętą i zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za naszych bliskich zmarłych w pierwszych dniach listopada.
 • W środę - 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o 800 i 1000. Nie będzie Mszy św. o 1600. Natomiast jak co roku na cmentarzu w Sułkowicach o godz. 1400 Msza św. za wszystkich zmarłych naszych parafian. Na zakończenie procesja i modlitwy z wypominkami jednorazowymi. Cmentarz jest miejscem świętym. Niech nam więc towarzyszy tam klimat powagi, skupienia i modlitwy.
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek (02.11) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 700 po niej różaniec połączony z wypominkami jednorazowymi.
  Od godz. 1600 okazja do spowiedzi, w tym czasie wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozpocznie się Godzina Święta z możliwością osobistej modlitwy i adoracji w ciszy. Msza św. O godz. 1700, polecamy zmarłych z tej parafii, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku. (po tej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami jednorazowymi).
 • W piątek (3.11) spowiedź od godz. 1530. Msza św. o godz. 1700 z litanią do Najśw. Serca Jezusowego, (po tej Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z wypominkami jednorazowymi).
 • W sobotę (4.11) – z racji I soboty miesiąca po rannej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające za  grzechy przeciw Niepokalanemu poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W tym też dniu wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
 • W środę od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 • Kandydaci do Bierzmowania mają swoje spotkania formacyjne za tydzień: młodzież z klasy siódmej w czwartek (9.11), z klasy ósmej w piątek (10.11) o tej samej porze o godz. 1800.
 • Za dwa tygodnie w niedzielę (12.11) po Mszy św. z godz. 1000 wręczenie stosownych nagród dla uczestniczących dzieci w nabożeństwach różańcowych.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu „za Rzeka” cz. 2. oraz za ich/waszą troskę o czystość naszego kościoła. Na przyszły tydzień bardzo proszę kolejnych uczynnych parafian z rejonu IV „za Rzeka” cz. 3.
 • Polecamy prasę katolicką: w wyznaczonym miejscu nabyć nowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”, a dla najmłodszych „STAŚ”.

Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze dążenia do świętości.

Myśl

Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych, lecz mocnych, którzy nie potrzebują źle traktować innych, by czuć się ważnymi. | Papież Franciszek

113846
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 549