• Dziś ostatnia niedziela roku kościelnego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. z godz. 1000 wystawienie Najświętszego oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Jezusowemu.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas przygotowania na spotkanie z Odkupicielem. Na Mszę św. o godz. 1600 w przyszłą niedzielę zapraszam szczególnie dzieci klas 3 z Rodzicami. Dzieci będą miały poświęcone medaliki.
 • Zachęcam do przygotowania w naszych domach symboli adwentowych: wieńca i lampionów. Uroczyste poświęcenie naszych domowych wieńców adwentowych będzie na Mszy św. o 1000. To one w tym czasie będą nam przypominać o wspólnej, rodzinnej modlitwie, która jest istotą adwentowego oczekiwania.
 • Za tydzień w kościele zostaną poświęcone opłatki na nasz wigilijny stół. Ofiara złożona przy tej okazji jest formą wynagrodzenia Pana Organisty za całoroczną posługę w kościele. Od przyszłej niedzieli będą też dostępne wigilijne świece Caritas.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • W czwartek (30.11) - liturgiczne Święto św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy najlepsze życzenia. W tym też dniu przed pierwszym piątkiem od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się Godzina Święta z możliwością osobistej modlitwy i adoracji, w tym czasie spowiedź. Msza św. o godz. 1700, polecamy zmarłych z tej parafii, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • W piątek (01.12) – spowiedź od godz. 1530, o 1700 Msza św. z udziałem praktykujących I piątki miesiąca, na zakończenie litania do Najśw. Serca Jezusowego.
  W tym też dniu od godz. 900 możliwość odwiedzin chorych i osłabionych wiekiem parafian – chorych proszę zgłaszać do czwartku w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 • Zachęcam w tych dniach do skorzystania z sakramentu pokuty zwłaszcza dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania.
 • Kandydaci do Bierzmowania w tym tygodniu mają swoje spotkania formacyjne: młodzież z klasy siódmej w czwartek, z klasy ósmej w piątek o tej samej porze w Domu parafialnym o godz. 1800.
 • W sobotę (2.12) – z racji I soboty miesiąca Msza św. o godz. 700 połączona z nabożeństwem różańcowym wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i modlitwy w intencji Ojczyzny.
 • W najbliższą sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy z Zawierzeniem się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy w zakrystii i kancelarii (cena wyjazdu 50 zł.). Wyjazd o godz. 1000 przy parkingu Straży Pożarnej, wcześniej nawiedzimy Sanktuarium z figurką Matki Bożej gidelskiej.
 • W ubiegłą niedzielę złożyliśmy ofiary na VII Światowy Dzień Ubogich /1.122 zł./ Bóg zapłać za dar serca. Ofiary w najbliższym czasie zostaną przesłane na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
 • Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiarę złożoną na potrzeby naszej wspólnoty mieszkańcom i parafianom z rejonu VII „Początek wsi „od drogi bielskiej” oraz za ich troskę o czystość kościoła. Na przyszły tydzień proszę kolejnych parafian, to rejon VIII  „Okolice kościoła”. Bardzo proszę, aby sprzątanie kościoła na następną niedzielę było w piątek po wieczornym nabożeństwie.
 • Redakcja Gościa niedzielnego od przyszłej niedzieli – od Adwentu, rozpoczyna nowy dwumiesięcznik, bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła”. Pierwszy numer będzie poświęcony historyczności Jezusa w którym możemy przeczytać między innymi: dowody na istnienie Jezusa Chrystusa, Apokryfy: pobożne bajki czy ukryta prawda, reportaż z Ziemi Świętej z Izraela i Palestyny. Cena egzemplarza: 12 zł.

Niech Jezus Chrystus będzie Królem oraz Panem naszych serc, byśmy idąc drogą Ewangelii, nieśli współczesnemu światu orędzie prawdy i miłości.

Myśl

Pokora i delikatność nie są cnotami ludzi słabych, lecz mocnych, którzy nie potrzebują źle traktować innych, by czuć się ważnymi. | Papież Franciszek

113838
Dzisiaj: 28
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 541