• Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Gaudete” i zachęca nas do radości, której źródłem jest prawda, że Syn Boży przychodzi na ziemię, aby nieść dobrą nowinę wszystkim narodom.
 • W trzecim tygodniu Adwentu przeżywamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od 17 grudnia wchodzimy w drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do Świąt Narodzenia Pańskiego.
 • Msze św. roratnie w ostatnim tygodniu będą odprawione w poniedziałek, środę i piątek o godz. 1700, rano o 700 we wtorek, czwartek i w sobotę jako ostatnie na zakończenie rorat. Po tej Mszy św. dzieci w tym dniu otrzymają nagrody za udział w tym nabożeństwie.
 • Już dzisiaj uprzejmie proszę nasze Parafianki i Parafian wśród nich nowe chętne osoby do pomocy przy udekorowaniu szopki bożonarodzeniowej i dekoracji kościoła na tegoroczne Święta.
 • W czwartek /21 grudnia/ po południu od godz. 1630 zapraszam młodzież kl. VIII do zaangażowania się w ubieraniu choinek i ozdób świątecznych.
 • W piątek /22 grudnia/ od godz. 900 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Można ich zgłaszać w zakrystii, kancelarii, bądź telefonicznie.
 • W sobotę zapraszam ministrantów i lektorów na zbiórkę informacyjną i podsumowanie minionego roku liturgicznego, spotkanie o godz. 930.
 • Bardzo dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu X – „Nad Zakładem Komunalnym” oraz za posprzątanie naszej świątyni. Na przyszły tydzień troskę o dobro naszej Parafii i kościoła powierzamy mieszkańcom rejonu XI – „Potok”. Sprzątających na ten czas proszę o przejście DZIŚ do zakrystii.
 • W ubiegłą niedzielę odbył się kiermasz i zbiórka ofiar dla Lenki Cholewa ze Stryszawy na jej kolejną operację, zebraliśmy 4.235 zł. Rodzice serdecznie dziękują.
 • W następną niedzielę (24 grudnia) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. tylko do południa o 800 i 1000. Nie będzie już Mszy św. z godz. 1600!!! Zachęcam do chrześcijańskiego przeżywania tego wieczoru: wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem i śpiew kolęd. Pasterka o Północy.
 • Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie. Kolęda rozpocznie się w sposób tradycyjny, w ciągu tygodnia po południu od godz. 1400, a w soboty od g. 900. W tym roku kolędowanie będzie w odwrotnej kolejności, pierwsze rejony i ich domy będą jako ostatnie „Za Góra i Koszary”.
 • 27 XII – środa - Potok; 28 XII – czwartek - Skotnica; 29 XII – piątek - Nad Zakładem komunalnym; i 30 XII – sobota - Dzioł.
  Plan całej kolędy będzie dostępny od przyszłej niedzieli oraz wywieszony na tablicy ogłoszeń i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
 • Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbywa się dzisiaj /17 grudnia/ na Sułkowickim rynku od 930 do godz. 1700.
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców naszej miejscowości Biertowice i Gminy Sułkowice do udziału w XIV Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek 2024r /więcej informacji w biurze Sułkowickiego Ośrodka Kultury oraz na stronie internetowej/.

Niech kolejne dni Adwentu pomogą nam odnowić przyjaźń z Bogiem oraz uporządkować relacje z bliźnimi w duchu prawdy, przebaczenia i wzajemnej miłości.

Myśl

Bóg nie kocha wszystkich ludzi, ale każdego z nas indywidualnie | Petrus

113847
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 550