• Dziś IV Niedziela Adwentu (24.12). Dziś także Wigilia Bożego Narodzenia, wieczorem zasiądziemy przy wigilijnym stole, dlatego też nie będzie Mszy św. o godz.1600. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach religijną przestrzeń miłości wzajemnej i pokoju.
  O północy zapraszam parafian i gości na pasterkę. Zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy dzielić się radością z Bożego Narodzenia. Tradycyjnie składka z Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS naszej Archidiecezji.
 • W poniedziałek (25.12) Uroczystość Bożego Narodzenia - Msze św. w porządku w niedzielnym: 800, 1000 i 1600.
  Wierni, którzy przyjmą Komunię św. w czasie Pasterki, mogą w tym dniu po raz drugi przystąpić do Komunii św.
 • We wtorek /26.12/ – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msza św. do południa o godz. 800 i 1000. Ofiara na tacę przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Po Mszach świętych w zakrystii możliwość poświęcenia owsa.
  Nie będzie już Mszy św. o godz. 1600 po południu. Niech ten czas każdy z nas i ksiądz i służba kościelna spędzi w gronie rodzinnym w domu lub u innych.
  Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli sobie w tym dniu zabrać do naszych domów wodę poświęconą z Naczynia, którą w czasie wizyty duszpasterskiej będziemy kropić nasze domy i mieszkania.
 • W środę (27.12) - liturgiczne Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty, poświęcenie wina, można przynieść sobie wino do poświęcenia.
 • W czwartek (28.12) - święto Świętych Młodzianków Męczenników.
 • W przyszłą niedzielę (31.12) - wspomnienie św. Sylwestra, papieża; zakończymy Rok Pański 2023.
  O godz. 1500 będziemy sprawowali nieszpory na zakończenie Starego Roku, odśpiewamy przebłagalne suplikację a dziękczynne Te Deum. Msza święta będzie sprawowana zaraz po zakończeniu nieszporów ok. godz. 1600.   
 • Na chórze u pana organisty są jeszcze poświęcone opłatki /mogą je nabyć szczególnie ci, którzy byli nieobecni w swoich domach przy składaniu życzeń i ich roznoszeniu, a chcieli by je otrzymać. Przy wyjściu z kościoła są także ostatnie już świece na nasz Wigilijny stół.
 • Zaraz po świętach rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą w naszych domach, jego program będzie wywieszony w gablotach oraz umieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce – AKTUALNOŚCI.
 • W okresie kolędowym Msza św. w tygodniu będzie odprawiana tylko rano o godz. 700, możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie także w dni powszednie zaraz po rannej Mszy świętej.
 • Prenumeratorzy mogą nabyć podwójny numer Gościa Niedzielnego – Świąteczny i Noworoczny, liczący 100 stron dotyczący istoty przeżywanych Świąt Bożego Narodzenia. Ponieważ jest to podwójny numer, dlatego kosztuje wyjątkowo 15 zł. Jest też do nabycia Mały Gość Niedzielny.
 • Wyrażam serdeczne słowa wdzięczności naszym Parafianom, nieocenionym paniom, także i mężczyznom którzy w jakikolwiek sposób ochoczym sercem i z entuzjazmem przyczynili się do świątecznego wyglądu naszego Kościoła. Wyrazy wdzięczności składam: Grupie Dekoracyjnej przy stawianiu stajenki i przygotowanie dekoracji, Służbie liturgicznej za przygotowanie świątecznego wystroju prezbiterium, dziękuję za pomoc i obróbki krawieckie nowych obrusów na ołtarze. Cały wystrój jest piękny i podkreśla sacrum naszego kościoła /będzie jeszcze piękniejszy i widoczny na Pasterce, teraz w tym adwentowym czasie nasze oczy winny być skierowane na ołtarz, a nie na szukanie i podziwianie szopki/. Bóg zapłać jak co roku za ufundowanie pięknych dużych kwiatów „betlejemskich” do naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia. Dziękuję młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VIII w ubieraniu i przystrojeniu ozdób na choinki.
 • Wszystkim darczyńcom i ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii.
 • Dziękuję za posprzątanie kościoła, za troskę tej świątyni i złożoną ofiarę. Dziękuję poszczególnym rodzinom z rejonu XI „Potok”: dziewczętom szkoły podstawowej Gabrysi i jej siostrze Wiktorii, drugiej Wiktorii i jej bratu Olusiowi oraz pozostałym dorosłym z tego rejonu. Troskę o Kościół powierzamy kolejnym parafianom z rejonu XII „Dzioł” /ich kolędowanie będzie w sobotę od godz. 900/
 • Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia zapewniając wszystkich o modlitwie.
  Archanioł Gabriel obwieszcza Maryi: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Niech te słowa pomagają i nam pokonać każdą trudność w przyjęciu Tajemnicy Wcielenia. Błogosławionej niedzieli i radosnego, rodzinnego świętowania.

 

 

Myśl

Wspólną cechą każdego człowieka jest to, że każdy jest inny.

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543