• Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Modlimy się dziś szczególnie za nasze rodziny w parafii, by czerpały wzór z Najświętszej Rodziny.
  Dziś zakończenie Starego Roku. Pragniemy podziękować Dobremu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w minionym roku oraz przepraszać Go za nasze ludzkie słabości i grzechy, które popełniliśmy w starym roku.
  O godz. 1500 w Godzinie miłosierdzia Koronką przed Najświętszym Sakramentem we wspólnej modlitwie podziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski oraz zawierzymy świat i nasze rodziny Bożemu Miłosierdziu. Po nich rozpoczniemy nieszpory, odśpiewamy suplikacje i „Te Deum, Ciebie Boga wysławiamy”. Msza święta będzie sprawowana zaraz po zakończeniu nabożeństwa. 
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi - 57 Światowy Dzień pokoju, pierwszy dzień Nowego 2024 Roku - święto obowiązkowe - porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew w kościele hymnu: O Stworzycielu Duchu przyjdź w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok.
 • We wtorek (02.01) – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu;
 • W środę (03.01) – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 • Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek (04.01) od godz. 1600 Godzina Święta z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i możliwością osobistej modlitwy, w tym czasie okazja do spowiedzi.
  O godz. 1700 Msza św. w której polecamy zmarłych z tej parafii minionego roku.
 • Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 7 i 8 po Liturgii o godz. 1745 zapraszam w kościele na wspólne spotkanie formacyjne połączone z kolędowaniem.
 • W piątek (5.01) spowiedź od godz. 1600. Msza św. o godz. 1700 z litanią do Najśw. Serca Jezusowego.
 • W sobotę (6.01) Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)– święto obowiązkowe. Po Mszach św. poświęcenie kadzidła i kredy.
 • W przyszłą niedzielę (7.01) – święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta kończy Okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W tym tygodniu nie będzie wizyty duszpasterskiej, zwaną kolędą. Szczegółowy plan znajdziemy na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej naszej parafii.
 • Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyjmowali opłatki od pana Organisty składając przy tym ofiary jako podziękowanie za jego całoroczną posługę na rzecz naszej parafii.
 • Organizujemy z naszej parafii tygodniową pielgrzymkę do Medziugorie i Chorwacji od 20 do 26 września 2024. Zainteresowane osoby więcej informacji zdobędą na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej w zakładce Parafia – Pielgrzymki i wyjazdy oraz w zakrystii.
 • Dziękuję czterem paniom z tych domów /wraz z dziewczętami Madzią i jej siostrą Aleksandrą/ rejonu XII „Dzioł”, za ich, za waszą troskę o czystość naszej świątyni oraz ofiarę złożoną na potrzeby parafii.
  Na przyszły tydzień na sobotę w Uroczystość Trzech Króli i na kolejną niedzielną Eucharystię prosimy, aby o czystość naszego kościoła zatroszczyli się parafianie z ostatniego XIII rejonu – „Izdebnik pod Brzezina”.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest też do nabycia nowy numer dla dzieci Staś.

Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach. 

Myśl

Nawet jeśli jesteś aniołem, znajdzie się ktoś, komu przeszkadza szelest Twoich skrzydeł.