• Z ustanowienia papieża Franciszka trzecia niedziela zwykła jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona przyczynić się do tego, „aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
 • Dziś przypada wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
 • Dziś także obchodzimy Dzień Babci, a jutro – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i modlitwy w intencji naszych bliskich. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.
 • W środę (24.01) – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.
 • W czwartek (25.01) – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 • W piątek (26.01) – wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
 • Za tydzień (28.01) rozpoczynamy trwające przez trzy kolejne niedziele, 40-godzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Zapraszam do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 1400 do 1545 /w przyszłą niedzielę wyjątkowo od 1430/
 • Program wizyty duszpasterskiej w rodzinach naszej parafii na najbliższy tydzień:
  - poniedziałek - ZA RZEKA 2 cz. 1;
  - wtorek - ZA RZEKA 2 cz. 2;
  - środa - ZA RZEKA 1 cz. 1;
  - czwartek – ZA RZEKA 1cz. 2;
  - piątek - ZA GÓRA;
  - sobota – KOSZARY.
 • Od poniedziałku do soboty w związku z odwiedzinami duszpasterskimi - kolędą - nie będzie Mszy św. wieczornych.
 • W okresie kolędowym możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie w dni powszednie po rannej Mszy św. z godz. 700.
 • Dziękuję czterem osobom naszym parafiankom z rejonu „Za Góra” za troskę o czystość naszej świątyni i ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Na przyszły tydzień powierzamy tę troskę mieszkańcom rejonu II – Za Rzeka cz. 1.

 • Prośba o przekazanie do ogłoszeń następujących informacji:
  Burmistrz Gminy Sułkowice zaprasza na Koncert Noworoczny, który odbędzie się dzisiaj (21.01.2024r.) o godz. 1630 w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Rudniku w wykonaniu Sułkowickiej Orkiestry Dętej oraz Orkiestry Straży Granicznej Wojska Polskiego. Wstęp bezpłatny, po koncercie poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń „Kalina” z Rudnika.

W nowy tydzień naszego życia, naszej codziennej pracy idźmy z Błogosławieństwem Dobrego Boga życząc wszystkim dobrej niedzieli i szczęśliwego nowego tygodnia.

 

Myśl

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.

113845
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 548