• Dzisiaj obchodzimy – święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.
  • Godzina Miłosierdzia zostanie odprawiona w Bazylice o 1500 (transmisja w TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz w TV Republika i TV Trwam).
  • Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
  • Dziś rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Wieczorem, podczas Mszy św. o godz. 1800 zostaną one uroczyście wprowadzone do Sanktuarium Maryjnego w Myślenicach. Po zakończeniu Mszy św., o godz. 2000 będzie miał miejsce „Wieczór Uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem”, na który jest zaproszona młodzież z naszego dekanatu. Modlitwę poprowadzą grupy młodzieżowe.
  • Jutro (8.04) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z Wielkiego Tygodnia). Dzień ten jest przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Także w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 1800 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przy stoliku wychodząc z kościoła można odebrać deklaracje Duchowej Adopcji.
  • Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane czy to z racji wyznaczania i sprzątania danych rejonów jak i indywidualnych oraz comiesięczną ofiarność na nasze konto parafialne.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. W miejscu wyznaczonym do nabycia Gość Niedzielny, a w nim artykuł o bł. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła otrzymamy także bezpłatny miesięcznik „Dobrych nowin”.
  • Za tydzień w niedzielę 14.04.2024 po Mszy św. z 1000 spotkanie z rodzicami młodzieży kl. 7 i 8 przygotowującej się do bierzmowania. 
  • Ogłoszenie, o które nas poproszono:
  • Starosta Myślenicki oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Myślenicach zapraszają do udziału w VIII Myślenickich Targach Pracy, które odbędą się w czwartek 18.04.2024r., od godz. 900 do 1200, w Sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno Ekonomicznych im. Mikołaja Reja przy ul. Żeromskiego 17 w Myślenicach. W czasie Targów prezentowane będą wolne miejsca zatrudnienia oraz możliwość aktywizacji na terenie Powiatu Myślenickiego, do udziału w Targach Pracy Urząd Pracy zaprasza osoby bezrobotne oraz osoby pracujące, które myślą o zmianie dotychczasowej pracy. Udział w tych Targach jest bezpłatny.

Niech Święto Miłosierdzia ożywi naszą wiarę i umocni do głoszenia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą - Szczęść Boże.

Myśl

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II

113847
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 550