Przeżywamy dzisiaj ostatnią niedzielę Adwentowego czuwania. Chciejmy w przedświątecznym zabieganiu nie zagubić Chrystusa niosącego pokój w nasze serca.- Dzisiaj o godz. 1500 Sołtys i Sołectwo Biertowice wraz ze współorganizatorami serdecznie zapraszają na spotkanie i rozświetlenie nowej choinki przy Remizie OSP w Biertowicach. Program obejmuje także część artystyczną.
- Dziś spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 1700. Serdecznie zapraszam.
- W ostatnich dniach Adwentu Roraty będą w poniedziałek o 1700, dzieci przyniosą ze sobą plansze z uczestnictwa ich rorat.
W tym dniu /w poniedziałek/ spotkanie lektorów o godz. 1600 w „Domu parafialnym”.
We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Zakończenie Rorat tradycyjnie Mszą św. o godz. 800. Dzieci otrzymają nagrody za udział w tym nabożeństwie.
Zachęcam do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej w naszych rodzinach. Zachowajmy tradycyjny postny charakter tego dnia i wieczoru. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem, odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, rodzinnego śpiewu kolęd.
O północy Pasterska. Składka z tej Mszy św. tradycyjnie przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS. Fundusz ten wspiera m. in.: Domy Samotnej Matki.
- W środę (25.12) Uroczystość Bożego Narodzenia. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego.
- W czwartek (26.12) drugi dzień świąt, święto św. Szczepana - pierwszego męczennika. Msze św. tylko rano o 800 i 1000. Po Mszach św. w zakrystii możliwość poświęcenia owsa. Nie będzie już Mszy św. o godz. 1600 po południu.
W tym dniu będziemy tradycyjnie wspierać Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając ofiary do puszek przed kościołem.
- W piątek (27.12) - liturgiczne święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, poświęcenie wina /można przynieść sobie wino do poświęcenia/.
- W sobotę (28.12) - święto świętych Młodzianków, męczenników.
Zaraz po świętach rozpoczynamy „Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą” w naszych domach.
W piątek od godz. 1400 „Okolice k-ła przy Strażnicy”, w sobotę od 900 rejon „Stachuwka” /cały program będzie wywieszony w gablotach oraz ogłoszony w drugi dzień świąt, umieszczony na naszej stronie internetowej w zakładce – AKTUALNOŚCI/.
Przy wyjściu z kościoła możliwość zabrania wody poświęconej z naczynia, którą w czasie wizyty duszpasterskiej będziemy kropić nasze domy i mieszkania.
- Na czas kolędowania Msza św. w tygodniu będzie odprawiana tylko rano o godz. 700, możliwość załatwienia spraw kancelaryjnych będzie w poniedziałek, czwartek i sobotę zaraz po rannej Mszy świętej.
- Wyrażam serdeczne słowa wdzięczności naszym Parafianom, nieocenionym paniom, także i mężczyznom, którzy przyczynili się do świątecznego wyglądu naszego Kościoła.
- Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom, naszym parafiankom z rejonu VI „Centrum po stronie Rzeki” oraz za ich troskę o czystość naszej świątyni. Na przyszły tydzień troskę o kościół powierzamy mieszkańcom rejonu VII – „Początek wsi od drogi bielskiej”.
- Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc i za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii.

Archanioł Gabriel obwieszcza Maryi: „Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Niech te słowa pomagają i nam pokonać każdą trudność w przyjęciu Tajemnicy Wcielenia. Błogosławionej niedzieli i radosnego, rodzinnego świętowania.





