• Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 1500 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie wszystkich zapraszam.
 • Ofiary na kwiaty, materiały dekoracyjne i tabernakulum drewniane przeznaczone do Ciemnicy i Bożego Grobu po Gorzkich Żalach można składać do koszyczka za ławkami. Bóg zapłać.
 • W poniedziałek, jutro (03.04) - Msza św. zostanie odprawiona wyjątkowo wcześniej ze względów okolicznościowych nie o godz. 1800 tylko o 1700.
 • W czwartek (07.04) spowiedź przed świętami wielkanocnymi będzie w naszej parafii po południu od godz. 1500 do 1800 z pół godzinną przerwą o godz. 1615 do 1645. Ponadto okazja do spowiedzi jest codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną.
 • Podczas rekolekcji wielkopostnych chorzy naszej parafii odbyli już spowiedź i sakrament namaszczenia w swych domach poprzez posługę ojca rekolekcjonisty – w tym czasie nie będziemy go ponawiać.
 • W naszej archidiecezji krakowskiej w Środę Popielcową rozpoczął się okres Komunii św. wielkanocnej, trwa on do uroczystości Trójcy Przenajświętszej /12 czerwca/.
 • Drogę Krzyżową w Wielkim Poście odprawiamy w piątki o godz. 1730. Dzieci w tym dniu przyniosą ze sobą posklejane elementy wielkopostne. Zachęcam wszystkich do udziału i wspólnej modlitwy.
 • W piątek (08.04) drogami naszej Ojczyzny i przez naszą parafię przejdzie Ekstremalna Droga Krzyżowa - to piesza, całonocna i odbywająca się w milczeniu i samotności wędrówka z cierpiącym Jezusem – zakończenie w większości indywidualnych pątników i grup, poranną Eucharystią w Kalwarii - więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej EDK.
 • Spotkania dla kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu:
  - klasa VII w czwartek po zakończonej spowiedzi o godz. 1815;
  - klasa VIII w piątek po Mszy św. wieczornej o 1800 w „Domu parafialnym”.
 • W sobotę (09.04) o godz. 1000 zbiórka ministrantów i lektorów w kościele. Obecność jest obowiązkowa w związku z przygotowaniem Wielkiego Tygodnia i tych wszystkich, którzy chcą się zaangażować w świąteczną liturgię.
 • W przyszłą niedzielę (10.04) Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 1000 – tradycyjnie zgromadzimy się na boisku szkolnym, by wyruszyć w uroczystej procesji z palmami i „Panem Jezusem na osiołku” do kościoła i na Mszę św. jako pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy.
 • Na stoliku są do nabycia „Paschaliki Wielkanocne” jako dzieło pomocy dla najbiedniejszych organizowane przez krakowską Caritas.
 • Za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika do poczytania „Dobre nowiny”.
 • Dwa tygodnie temu 20 marca 2022 roku przy naszym kościele została przeprowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Emilki uczennicy klasy VII, zorganizowana przez Rodziców, nauczycieli i uczniów Szkoły podstawowej w Woli Radziszowskiej. Kwota ze zbiórki wyniosła 3764 zł. Rodzice serdecznie dziękują za nasze zaangażowanie się i otwarte serca.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu IX „Skotnica”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyło się 11 osób, przede wszystkim same panie: Justyna Gogola z dziećmi Adą i Alanem, Marta Rogowiec z synem Kacprem, Ilona Łojek z synem Bartkiem, Joanna Kózka z córką Amelką, Lucyna Biela, Barbara Rogowiec i Magdalena Targosz. Na przyszły tydzień proszę kolejnych parafian, to rejon X „Nad Zakładem Komunalnym”.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:

 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza naszą Gminę do wzięcia udziału w Konkursie Palm, Pisanek, Stroików i Kartek Wielkanocnych. Więcej informacji w biurze Sułkowickiego Ośrodka Kultury i na stronie internetowej.
 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odprowadziliśmy do wieczności śp. +Krzysztofa Matułę w wieku 62 lat. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu oraz wszystkich zmarłych bliskich naszemu sercu modlitwą: „Dobry Jezu, a nasz Panie…

Niech ostatnie dni Wielkiego Postu umocnią nas na drodze za Chrystusem, który jest zmartwychwstaniem i życiem.

Myśl

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | (Koh 7,5)

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543