• Dziś przeżywamy drugą niedzielę wielkanocną która z woli samego Pana Jezusa jest Świętem Miłosierdzia Bożego - główne uroczystości odbywają się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskie w Łagiewnikach szczególnie w Godzinie Miłosierdzia o 1500. Za odmówienie Koronki przed Jezusem Eucharystycznym w tabernakulum można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, składka przeznaczona jest na Caritas.
 • Bardzo dziękuję, tym, którzy uczestniczyli w Rezurekcji – niosącym baldachim, paschał, dzieciom sypiącym kwiaty, paniom z Róż Różańcowym, strażakom i druhom oraz wszystkim parafianom i gościom.
 • Dziś uczniowie klasy VI na Mszy św. o godz. 1000 rozpoczynają swoje przygotowanie dalsze do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii zapraszam ich wraz z rodzicami na pierwsze spotkanie informacyjne.
 • W poniedziałek wielkanocny (18.04) ofiarą wsparliśmy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie składając 965 zł. Kwota ta została przelana na konto Uniwersytetu. Bóg zapłać!
 • Jutro (25.04) obchodzimy święto św. Marka, ewangelisty. To dzień imienin abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, którego polecamy modlitwom.
 • We wtorek (26.04) Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. (przeniesiona z soboty w oktawie Wielkanocy).
 • W piątek (29.04) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła; patronki Europy.
 • Zgodnie ze Wskazaniami Konferencji Episkopatu Polski oraz naszej archidiecezji krakowskiej czas przygotowania do bierzmowania uczniów klasy VI, VII i VIII trwa trzy lata.
 • W piątek (29.04) uczniowie klasy VIII o godz. 1900 mają kolejne spotkanie w ramach przygotowania kandydatów do bierzmowania już nie w „Domu parafialnym”, tylko w kościele.
 • W obecnym roku szkolnym i w kalendarzowym sakrament bierzmowania dla tej młodzieży nie jest przewidziany. Bezpośrednie ich przygotowanie i ustalenie terminu przez księdza biskupa będzie podane wszystkim zainteresowanym dwa miesiące wcześniej.
 • Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jest to także dzień modlitwy za bezrobotnych. Rozpoczynamy również miesiąc maj - zapraszam na Nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 1730, a w niedzielę o 1530.
 • Bardzo dziękuję pewnej osobie z naszej parafii za poświęcony bezinteresowny czas i pomoc w sprawach gospodarczych oraz ich szybie naprawienie „mówisz i masz”– oby takich parafian było jak najwięcej. Bóg zapłać.
 • Zachęcam do czytania prasy religijnej. Polecam także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a dla najmłodszych ‘Staś”.
 • Dziękuję za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła jak i te których coraz więcej poprzez przelew na konto parafii. Bóg zapłać.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom z rejonu XII „Dzioł”. W tym tygodniu o czystość naszego kościoła zatroszczyły się 3 panie: Barbara Burda, Paulina Fus i Dorota Bańdo. Na przyszły tydzień bardzo proszę kolejnych uczynnych parafian z rejonu XIII „Izdebnik pod Brzezina”. Rejony sprzątające kościół w piątki proszę o uwzględnienie i umożliwienie tego czasu dla młodzieży w kościele od godz. 1900 do 1945.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu - Szczęść Boże.

Myśl

Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami. | Św. Franciszek z Asyżu

111936
Dzisiaj: 93
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,045