• Dzisiaj, w kalendarzu liturgicznym obchodzimy wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Po mszy świętej z racji pierwszej niedzieli miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Kościele 14. Tydzień Biblijny. Zachęcam do rodzinnego i osobistego czytania Pisma Świętego zapisanego na kartach Biblii.
 • Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.
 • Dzisiaj o godz. 1530 procesją wokół kościoła rozpoczniemy w naszej parafii pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP.
 • Majówki codziennie w dni powszednie o godz. 1730, w niedzielę i Święta o 1530. Zachęcam do udziału nie tylko dzieci, ale i rodziców oraz młodzież. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 • We wtorek - 3 maja - Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w Kościele, jak w każdą niedzielę o 800, 1000 i 1600. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
 • W środę (4.05) – wspomnienie św. Floriana, męczennika.
 • W czwartek (5.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
 • W piątek (6.05) – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

  Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:
 • W czwartek od godz. 1630 do 1730 okazja do spowiedzi świętej.
 • Msza św. o godz. 1800, polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.
 • Kandydaci przygotowujący się do Bierzmowania mają w tym dniu swoje spotkania formacyjne w kościele: uczniowie z klasy 6 o godz. 1845, młodzież z klasy 7 przyjdzie z indeksami również w czwartek o godz. 1915.
 • W piątek (6.05) spowiedź od 1600, o 1730 nabożeństwo majowe, po nim Msza św., po zakończonej liturgii zmianka tajemnic Różańcowych.
 • W sobotę (7.05) dodatkowa Msza św. o godz. 1500 z okazji minionego Święta Dnia Strażaka. Życzymy wszystkim Strażakom pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Nich i dla ich rodzin. Składamy także serdeczne podziękowania za ich trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest ich piękna służba i zaangażowanie. Wszystko niech będzie „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.
 • Za tydzień (8.05), w przyszłą niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę, która rozpocznie się o godzinie 900.
 • Po ostatniej Mszy św. w przyszłą niedzielę o godz. 1700 zapraszam wszystkich członków należących wcześniej i obecnych, na spotkanie Rady Parafialnej.
 • Za ostatnimi ławkami przy wyjściu z kościoła możliwość nabycia bezpłatnego nowego miesięcznika „Dobrych nowin”.
 • W tym tygodniu na niedzielę nasz Kościół nie był sprzątany. Na przyszły tydzień troskę o Niego ponawiam i powierzam parafianom z rejonu XIII „Izdebnik pod Brzezina”. 
 • Ogłoszenie, o które poproszono:
 • Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja i na Uroczystą Msza Święta w intencji Ojczyzny, która zostanie odprawiona w ten wtorek (3 maja) o godz. 1000 w kościele parafialnym w Sułkowicach. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Pacyfikacji.
 • Sułkowicki Ośrodek Kultury zaprasza na wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych, które odbędzie w tym samym dniu - 3 maja - o godz. 1600 w Sali Widowiskowej Ośrodka Kultury.
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku i Klub Honorowych
  Dawców Krwi zapraszają wszystkich zainteresowanych do kolejnej w tym roku akcji krwiodawstwa, która odbędzie się za tydzień w niedzielę (8.05) od godziny 900 do 1300 w Domu Strażaka w Izdebniku. Podczas tej akcji będzie również zbiórka zabawek dla małych pacjentów szpitala w Prokocimiu z okazji Dnia Dziecka.

  Solenizantkom, Solenizantom tego tygodnia i Czcigodnym Jubilatom składam najlepsze życzenia: wielu Bożych łask oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Różańcowej na każdy dzień. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania. Szczęść Boże.

Myśl

Kochaj Mój Krzyż i przyjmij go z odwagą pełną ufności. Nie burz się, kiedy wszystko wymyka ci się spod kontroli i kiedy wszystko wydaje się stracone. Świat jest pełen niepokoju, duch zła się panoszy, ale niczego nie jest w stanie zrobić, bo w każdej burzy Ja wstaję niczym tytan i ocalam cię. Ufaj Mi! | „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo”

111937
Dzisiaj: 94
Wczoraj: 39
Ten miesiąc: 1,046