• Dziś XIII Niedziela Zwykła. Litanię ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy o 15:45 przed wypominkami i Mszą św. z godz. 16:00.

• Litanię do Serca Jezusowego odprawiamy w tych dniach: w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej, a we wtorek rano.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:

• W poniedziałek (27.06) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy.

• We wtorek (28.06) – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa.

• W środę (29.06) – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Pomimo, że jest to Święto zniesione – serdecznie zachęcam do udziału we Mszy św. Ofiary składane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na „świętopietrze” czyli na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Zbiórka tych datków w kościołach odbywa się raz w roku. To także dzień imienin naszego pana Organisty Pawła – składamy mu najlepsze życzenia – wielu łask od Boga i Opieki św. Patrona.

Przed nami PIERWSZE DNI MIESIĄCA:

• W czwartek (30.06) od godz. 17:00 okazja do spowiedzi świętej. Msza św. o godz. 18:00, polecamy wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej, których Bóg odwołał do wieczności w minionym roku.

• W piątek (1.07) spowiedź od 16:30. O godz. 18:00 Msza św. z litanią do Najśw. Serca Jezusowego /przypominam i zachęcam do praktyki 9 pierwszych piątków miesiąca/. Zmianka różańcowa po zakończonych nabożeństwach.

Kancelaria Parafialna w I piątki wieczorem nieczynna.

• Bardzo dziękuję za zaufanie rodzicom wszystkich ministrantów i lektorów Szkoły podstawowej za wczorajszy wyjazd i nasz wspólny czas integracyjny – Bóg zapłać.

• Składam serdeczne podziękowanie za żywe kwiaty i troskę o czystość kościoła na niedzielną Eucharystię paniom z rejonu IV „ZA RZEKA cz. 3”: Bożenie i Katarzynie Profic, Józefie Radoń, Danucie Król i Teresie Łabędź. Na przyszły tydzień proszę kolejnych parafian, to rejon V „Od Stachówki”.

• Nade wszystko głośno dziękuję z tego rejonu „Za Rzeka cz. 3” panom/braciom Tomaszowi, Adamowi i Michałowi Widlarz za gruntowne posprzątanie, usunięcie oraz wywiezienie wszelkich, zbędnych, zaległych sprzed wielu lat elementów drewnianych i metalowych przy wcześniejszej budowie, malowaniu i ocieplaniu murów kościoła.

• Zachęcam do lektury prasy katolickiej szczególnie dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” w cenie 5 zł, a dla najmłodszych „Staś”, 10 zł.

Ogłoszenie, o które nas poproszono:

• Sułkowicki Ośrodek Kultury informuje, iż „Zespół Pieśni i Tańca Elegia” zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy na 80-lecie tego Zespołu, który odbędzie się w przyszłym tygodniu 3 lipca 2022r. na boisku nad szkołą w Rudniku, ulica Szkolna 55 - wstęp wolny z wieloma atrakcjami.

• Burmistrz Gminy Sułkowice ogłasza drugi nabór wniosków w ramach Programu Wymiany Kotłów na bieżący rok, polegających na zmianie systemów ogrzewania proekologicznego i ochronie powietrza. Termin składania wniosków od 4 do 15 lipca 2022. Dokumenty dostępne są na stronie internetowej Urzędu lub w wersji papierowej na Dzienniku Podawczym.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg wezwał do siebie śp. +Gustawę Nieściur w wieku 89 lat. Polećmy wszystkich zmarłych modlitwą: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzę udanych wyjazdów, słonecznej pogody, umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata. Wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.

Myśl

(...) "wierzący, ale niepraktykujący"? To tak jakby powiedzieć "żyjący, ale nieoddychający" | Krystian Wieczorek

113840
Dzisiaj: 30
Wczoraj: 19
Ten miesiąc: 543